Informator i Przewodnik po Chorwacji • Wczasy Vir • kwatery na wyspie Vir • Idealne wczasy w Chorwacji • Atrakcje turystyczne wyspy Vir • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
O wakacjach w Chorwacji Wczasy w Chorwacji

Istria Wczasy Istria
Dalmacja Wczasy Dalmacja
Baska Voda Wczasy Baška Voda
Brac Wczasy Brač
Brela Wczasy Brela
Ciovo Wczasy Čiovo
Dubrownik Wczasy Dubrownik
Gradac Wczasy Gradac
Hvar Wczasy Hvar
Krk Wczasy Krk
Kukljica Wczasy Kukljica
Lumbarda Wczasy Lumbarda
Makarska Wczasy Makarska
Nin Wczasy Nin
Novi Vinodolski Wczasy Novi Vinodolski
Okrug Gornji Wczasy Okrug Gornji
Orebic Wczasy Orebić
Pisak Wczasy Pisak
Primosten Wczasy Primošten
Rogoznica Wczasy Rogoznica
Vir Wczasy Vir
Zadar Wczasy Zadar

iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Wczasy Vir – Wyspa Vir – Chorwacja – wakacje

chorwacja

 

Luksusowe wakacje na wyspie Vir

Na wyspie Vir turyści mogą znaleźć czyste i piękne plaże piaszczyste, i żwirowe. W centrum wyspy znajduje się osiedle. Jest to doskonałe miejsce na rodzinne wakacje. Morze jest tam bardzo czyste, a klimat łagodny. W słonej wodzie Morza Adriatyckiego, które otacza wyspę, można znaleźć: jeże morskie, ogórki morskie, raki, różne ryby i rośliny. Miejscowości, które znajdują się na wyspie to: Vir, Torovi, Lozice.

Mieszkańcy wyspy zajmują się: turystyką, hodowlą bydła, rolnictwem, łowieniem ryb, uprawą winogron, a także połowami gąbek.

W lecie dni są gorące, ale wieje tam czasem delikatny wiatr. Na wyspie można oglądać różne, interesujące krajobrazy. Są tam: skały krasowe, winnice, gaje oliwne i figowe. Wyspa Vir jest połączona z lądem mostem. Wyspa ma długość 10 km oraz 4 km szerokości w swoim najszerszym miejscu. Linia brzegowa wyspy ma długość 31 km. Wyspa Vir jest położona w północnej części archipelagu Zadarskiego. W najwyższej części wyspy znajduje się kilka wzgórz, a najwyższe wzgórze na wyspie to Bandira (112 m n.p.m.).

Zakwaterowanie na wyspie Vir

Na wyspie Vir jest dużo kwater, pokoi, apartamentów prywatnych i pensjonatów dla turystów. Na wybrzeżu można znaleźć dobre miejsca do biwakowania.

Atrakcje turystyczne wyspy Vir

Wyspa Vir to wspaniała baza wypadowa do okolicznych Parków Narodowych: Paklenica, Kornati, Krka, Plitvice. W pobliżu jest zabytkowe miasto Nin i Zadar (w odległości 25 km). W północnej części wyspy jest rezerwat przyrody, który jest często odwiedzany przez wycieczki. W rezerwacie są możliwości do nurkowania. W wiosce na wyspie jest przychodnia lekarska, apteka, rynek warzywny, rynek owocowy i rybny, restauracje, kawiarnie, i różne sklepy.

Na wybrzeżu wyspy zostały odkryte resztki Kościoła preromańskiego Św. Nikola oraz Kościół Św. Ivana z XII w., albo z XIII w. W pobliżu znajduje się cmentarz. 29 sierpnia na wyspie Vir, w miejscowości Vir odbywa się tradycyjne święto. Mieszkańcy obchodzą to święto jako uroczystość biesiadną.

Turyści na wyspie mogą wynajmować: motorówki i statki. Na wyspie są: cocktail bary, dyskoteki, kluby nocne, restauracje z muzyką na żywo, zajazdy.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Agata Krawiec z Wrocławia - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "wczasy Vir", "kwatery na Vir", "tanie noclegi w Chorwacji"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje