Informator i Przewodnik po Chorwacji • Wczasy Primosten • Niezbędne Informacje • Kwatery prywatne w Primosten • Wycieczki do Primosten • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
O wakacjach w Chorwacji Wczasy w Chorwacji

Istria Wczasy Istria
Dalmacja Wczasy Dalmacja
Baska Voda Wczasy Baška Voda
Brac Wczasy Brač
Brela Wczasy Brela
Ciovo Wczasy Čiovo
Dubrownik Wczasy Dubrownik
Gradac Wczasy Gradac
Hvar Wczasy Hvar
Krk Wczasy Krk
Kukljica Wczasy Kukljica
Lumbarda Wczasy Lumbarda
Makarska Wczasy Makarska
Nin Wczasy Nin
Novi Vinodolski Wczasy Novi Vinodolski
Okrug Gornji Wczasy Okrug Gornji
Orebic Wczasy Orebić
Pisak Wczasy Pisak
Primosten Wczasy Primošten
Rogoznica Wczasy Rogoznica
Vir Wczasy Vir
Zadar Wczasy Zadar

iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Wczasy Primosten – Chorwacja – wakacje

chorwacja

 

Wakacyjne wycieczki do miejscowości Primosten

Primosten jest to miasto i gmina w Chorwacji. Jest położone w południowej części kraju, pomiędzy miastem Sibenik i Trogir. Na wzgórzu, znajdującym się w centrum miasta jest Kościół, zbudowany w 1485 roku, a odnowiony w 1760 roku. Jest to masywny Kościół Św. Jerzego (Crkva sv. Jure). Stoi on w pobliżu cmentarza. Są tam też mniejsze świątynie: Matki Boskiej Łaskawej i Św. Rocha.

Primosten powstał w XVI w. Była to osada obronna. Z powodu zagrożenia atakiem ze strony Turków, zabudowę otoczono fortyfikacjami, które zostały rozebrane pod koniec XIX w. Primosten jest to bardzo popularna miejscowość wakacyjna. Najwięcej turystów przyjeżdża do tego miasta z: Polski, Czech i Słowacji.

Plaże są kamienne i żwirowe. Znajdują się na półwyspie oraz w mieście, w pobliżu starówki. Na plażach jest trochę skał. Są tam bardzo dobre warunki do nurkowania, a także do uprawiania innych sportów wodnych. W Primosten są: korty tenisowe, mini golf, stoły do ping-ponga, boisko do piłki nożnej.

Mieszkańcy żyją tam z turystyki, z uprawy oliwek i winogron. W Primosten jest bardzo dużo winnic. Miasto wygląda pięknie z oddali. Przy magistrali od strony południowej jest bardzo dobry punkt widokowy. Warto zobaczyć też wąskie i kręte uliczki w tym mieście. Na starówce do późnych godzin nocnych toczy się życie. Turyści spacerują, przebywają w tawernach i restauracjach. Na centralnym placyku odbywają się imprezy taneczne.

Kwatery prywatne w Primosten

Apartamenty Duje – Kanica

Środkowa Dalmacja – Primosten Cena za łóżko wynosi od 11 euro za dobę. Na terenie obiektu są: parking, telewizor, radio, lodówka, pralka, pościel do dyspozycji, balkon, podwórze, garaż. W pobliżu apartamentów są plaże: piaskowa, betonowa, kamienna.

Villa Marinic

Środkowa Dalmacja – Primosten Cena za łóżko wynosi od 15 euro za dobę. Na terenie obiektu znajdują się: parking, klimatyzacja, telewizja, lodówka, pralka, balkon, podwórze, basen, grill, taras. Do dyspozycji gości jest pościel. W pobliżu apartamentów jest plaża kamienna.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Agata Krawiec z Wrocławia - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "wczasy Primosten ", "kwatery prywatne w Primosten", "wycieczki do Primosten"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje