Informator i Przewodnik po Chorwacji • Wczasy Orebic • Zobaczyć w Orebic • Wypożyczalnie w Orebic • Wyszukiwarka wycieczek • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
O wakacjach w Chorwacji Wczasy w Chorwacji

Istria Wczasy Istria
Dalmacja Wczasy Dalmacja
Baska Voda Wczasy Baška Voda
Brac Wczasy Brač
Brela Wczasy Brela
Ciovo Wczasy Čiovo
Dubrownik Wczasy Dubrownik
Gradac Wczasy Gradac
Hvar Wczasy Hvar
Krk Wczasy Krk
Kukljica Wczasy Kukljica
Lumbarda Wczasy Lumbarda
Makarska Wczasy Makarska
Nin Wczasy Nin
Novi Vinodolski Wczasy Novi Vinodolski
Okrug Gornji Wczasy Okrug Gornji
Orebic Wczasy Orebić
Pisak Wczasy Pisak
Primosten Wczasy Primošten
Rogoznica Wczasy Rogoznica
Vir Wczasy Vir
Zadar Wczasy Zadar

iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Wczasy Orebic - Chorwacja – wakacje

chorwacja

Chorwackie wakacje.

Chorwacja to obecnie jeden z częściej wybieranych celów turystycznych podbojów. Za takim stanem rzeczy przemawia przede wszystkim, bardzo przyjazny klimat jak i dość atrakcyjne, szybko rozwijające się miejscowości o typowym turystycznym charakterze.

Chorwacja to także symbol wygody, luksusu oraz swego rodzaju uniwersalizmu: jest to kraj w którym każdy – nawet najbardziej wymagający turysta – znajdzie coś w sam raz odpowiadającego na jego indywidualne potrzeby.
Chorwacja to głównie przepiękne piaszczyste plaże, niewielkie zatoczki, porty ale to przede wszystkim liczne miejscowości, w których warto się zatrzymać na czas swojego pobytu. Jedną z nich jest miasto o nazwie Orebic.

Co warto zobaczyć?

Orebic to typowa portowa miejscowość. Znajduje się ona na południu Dalmacji. Orebic przyciąga uwagę niepowtarzalnym krajobrazem na który składają się głównie malownicze gaje oliwne, piniowe, cytrusowe oraz ogrody cyprysowe. Bujna roślinność, to także ogromny atut tego właśnie miejsca, w którym można doskonale wypocząć.

Zachwycające krajobrazy to nie wszystko co oferuje Orebic. Niemal od początku swego istnienia miejscowość ta była szczególnie ulubiona przez żeglarzy. To także stąd pochodziła większość marynarzy wojennej floty dalmackiej. Po dziś dzień, charakter miasteczka pozostał taki sam: nie brak w nim więc licznych portów czy przystani. Ten „marynarski” charakter miasta podkreśla też jedno z bardziej wartych polecenia miejsc czyli Muzeum Morskie.
Ponadto miasto to, szczególnie w sezonie zaprasza na liczne festyny i imprezy o charakterze kulturalnym. W czasie ich trwania, można obejrzeć niezliczone pokazy tradycyjnych dalmackich i chorwackich tańców. Nie brak też okazji do zapoznania się z lokalnymi tradycyjnymi strojami. Można też skosztować niektórych tutejszych, pysznych potraw.

Czas wolny dla aktywnych.

Czas wolny w Orebicu można też spędzić, uprawiając dość popularny w Europie i na świecie sport wodny jakim jest windsurfing. Jeśli fascynujemy się tym sportem, możemy zapisać się nawet na lekcje i krótki przyspieszony kurs. Ponadto do swojej dyspozycji mamy też: wypożyczalnie kajaków. Dość ciekawą propozycją jest też katamaring (regaty, indywidualne i grupowe rejsy).

Orebic posiada też bardzo ciekawe okolice do podwodnego zwiedzania – nurkowanie po rozległych terenach, pełnych oryginalnych okazów morskiej fauny i flory może dostarczyć nam też wielu niezapomnianych wrażeń. Jest to świetny pomysł także dla osób, fascynujących się fotografią podwodną.

Orebic to również liczne, dobrze oznakowane i przygotowane, trasy i szlaki rowerowe. Na miejscu znajdują się wypożyczalnie sprzętu tego typu.

 

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Tamara Rosłoń - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "wczasy Orebic", "turyści w Orebic", "wypożyczalnie w Orebic"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje