Informator i Przewodnik po Chorwacji • Wczasy Nin • Nin – informacje ogólne • Nin i atrakcje • Wyszukiwarka wycieczek • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
O wakacjach w Chorwacji Wczasy w Chorwacji

Istria Wczasy Istria
Dalmacja Wczasy Dalmacja
Baska Voda Wczasy Baška Voda
Brac Wczasy Brač
Brela Wczasy Brela
Ciovo Wczasy Čiovo
Dubrownik Wczasy Dubrownik
Gradac Wczasy Gradac
Hvar Wczasy Hvar
Krk Wczasy Krk
Kukljica Wczasy Kukljica
Lumbarda Wczasy Lumbarda
Makarska Wczasy Makarska
Nin Wczasy Nin
Novi Vinodolski Wczasy Novi Vinodolski
Okrug Gornji Wczasy Okrug Gornji
Orebic Wczasy Orebić
Pisak Wczasy Pisak
Primosten Wczasy Primošten
Rogoznica Wczasy Rogoznica
Vir Wczasy Vir
Zadar Wczasy Zadar

iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Wczasy Nin - Chorwacja – wakacje

chorwacja

Nin – informacje ogólne i trochę historii.

Dobrym miejscem na wakacyjny wypoczynek może okazać się miejscowość znajdująca się na obszarze północnej Dalmacji o nazwie Nin. Jest to niewielkich rozmiarów miasteczko, które zachęca do jego odwiedzenia chociażby ze względu na swoją dość burzliwą historię: Nin doczekał się nawet miana pierwszego chorwackiego królestwa! Przez pewien okres czasu zamieszkiwał w nim nawet sam biskup chorwacki, w późniejszym czasie także książęta dalmaccy. Obecnie miasto przeżywa swój prawdziwy rozkwit, głównie jako wyjątkowa atrakcja turystyczna. Po dziś dzień, na jego terenie nadal dokonuje się wielu cennych odkryć archeologicznych.
Jest to jednocześnie najstarsze miasto na Chorwacji.

Nin i jego atrakcje.

Nin oferuje przybywającym do niego gościom liczne atrakcje i zapewnia dość ciekawie spędzany czas wolny. Turyści mogą więc zarówno udać się na spacer po okolicy, podziwiając między innymi najmniejszą katedrę na świecie czyli kościół św. Krzyża. Ponadto warto, by odwiedzili oni też Starówkę bogatą w malownicze, niewielkich rozmiarów budynki mieszkalne. Dla miłośników dobrej lokalnej kuchni, atrakcyjne z pewnością staną się liczne rozrzucone po Starówce kafejki i restauracje oraz lodziarnia. Osoby kochające zakupy, także znajdą coś w sam raz dla siebie.
Nin to także przepiękna miejscowo nabrzeżna laguna. Tam można spędzić czas wolny na licznych basenach. Wieczory poleca się na romantyczne spacery po przybrzeżnym, niezbyt dużym porcie.
Warto też odwiedzić Muzeum Archeologiczne – to dobry pomysł szczególnie wtedy, gdy nie dopisuje zbytnio pogoda lub gdy nie mamy już ochoty na pobyt na plaży i chcemy odpocząć od słońca.
Nin kusi także leczniczymi błotami!

Chorwacja – miejsce idealne na wczasy.

Chorwacja a szczególnie niektóre jej obszary – jak wyspy czy poszczególne miejscowości – to wręcz idealne miejsce na wakacyjne podróżowanie. Można wówczas zarówno wypocząć na przepięknych plażach – piaszczystych, żwirowych lub skalistych; odwiedzić niektóre wyjątkowe atrakcje turystyczne – niemal każdy zakątek na Chorwacji kryje w sobie taką „niespodziankę”; skorzystać z dostępnych form rekreacji sportowej czy wziąć udział w organizowanych festynach i imprezach.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Tamara Rosłoń - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "wczasy Nin", "Nin – informacje ogólne", "Nin i atrakcje"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje