Informator i Przewodnik po Chorwacji • Wczasy Makarska • Makarska Riwiera • Rajskie wakacje • Wyszukiwarka wycieczek • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
O wakacjach w Chorwacji Wczasy w Chorwacji

Istria Wczasy Istria
Dalmacja Wczasy Dalmacja
Baska Voda Wczasy Baška Voda
Brac Wczasy Brač
Brela Wczasy Brela
Ciovo Wczasy Čiovo
Dubrownik Wczasy Dubrownik
Gradac Wczasy Gradac
Hvar Wczasy Hvar
Krk Wczasy Krk
Kukljica Wczasy Kukljica
Lumbarda Wczasy Lumbarda
Makarska Wczasy Makarska
Nin Wczasy Nin
Novi Vinodolski Wczasy Novi Vinodolski
Okrug Gornji Wczasy Okrug Gornji
Orebic Wczasy Orebić
Pisak Wczasy Pisak
Primosten Wczasy Primošten
Rogoznica Wczasy Rogoznica
Vir Wczasy Vir
Zadar Wczasy Zadar

iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Wczasy Makarska - Makarska - Chorwacja - wakacje
CHORWACJA WCZASY

chorwacja

 

Makarska – rajskie wakacje

Makarska to turystyczno-rekreacyjna miejscowość na Makarskiej Riwierze, z której Chorwacja słynie już od dawna. Miasto leży u podnóża imponujących gór Biokovo. Z racji licznych atrakcji turystycznych i możliwości aktywnego wypoczynku Makarska stała się jednym z najpopularniejszych chorwackich letnisk. W mieście istnieje kilkadziesiąt ośrodków wypoczynkowych i noclegowych różnego rodzaju. Rozliczne kafejki i przytulne knajpki dają chwilę wytchnienia przy tradycyjnej chorwackiej kuchni, a dyskoteki (m.in. Grota, Opera, Disco Plaza) dają możliwość nocnej zabawy do białego rana. Miłośnicy kąpieli wodnych i słonecznych mogą wypoczywać na półtorakilometrowej, piaszczystej plaży Donja Luka. Dużą atrakcją jest nadmorska promenad, wysadzana palmami, zwana Rivą.

Atrakcje i metody wypoczynku

Wczasy w tym urokliwym miasteczku to nie tylko zabawa w lokalach, spacery po promenadzie i wylegiwanie się na plaży. Nieopodal hotelu Osejava znajduje się ośrodek rekreacyjno-sportowy, coś w sam raz dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek. Jest tu kryta hala sportowa, boiska do piłki nożnej, rugby i koszykówki, korty tenisowe i wiele innych obiektów rekreacyjnych. W sierpniu w mieście organizowana jest impreza „Makarsko kulturno lieto” z festynami, koncertami i wieczorami poetyckimi. Makarska to także piękne zabytki architektoniczne, takie jak kościół św. Filipa z XVIII wieku, klasztor franciszkański z muzeum, gdzie można obejrzeć wielką kolekcję muszki z całego świata czy fontanna wenecka z 1775 roku, reprezentująca pełen przepychu styl barokowy. Nieopodal miasta, w kamienistej zatoczce, znajduje się plaża dla nudystów. Warto wybrać się również w góry. Biokovo zostało uznane za pomnik przyrody z racji licznych walorów przyrodniczych i krajobrazowych.

Makarska Riwiera

Mianem Makarska Riwiera określa się miejscowości letniskowe, które wraz z miastem Makarska tworzą kompleks turystyczny. Miejscowości wchodzące w skład tej riwiery to Brela, Baška voda, Tučepi, Podgora, Drašnice, Igrane, Živogošće, Drvenik, Zaostrog, Podaca, Brist i Gradac. Brela słynie z przepięknej promenady i naturalnych lasów sosnowych oraz nowoczesnych hoteli i apartamentów. Baska Voda jest miejscem, w którym można obejrzeć wiele zabytków architektury i rzemiosła z czasów starożytnego Rzymu. Największa plaża na Makarskiej Riwierze, licząca przeszło 3 km, znajduje się w Tucepi, gdzie można także skorzystać z centrum sportowego i podziwiać zabytki architektoniczne, z których najstarszy jest kościół św. Jurja, pochodzący z XIII wieku.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Kamila Gieba - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "wczasy Makarska", "Makarska Riwiera", "tanie noclegi w Chorwacji"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje