Informator i Przewodnik po Chorwacji • Wczasy Lumbarda • Na Wyspie Korcula • Lumbarda – atrakcje • Na Beach Bilin Zal • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
O wakacjach w Chorwacji Wczasy w Chorwacji

Istria Wczasy Istria
Dalmacja Wczasy Dalmacja
Baska Voda Wczasy Baška Voda
Brac Wczasy Brač
Brela Wczasy Brela
Ciovo Wczasy Čiovo
Dubrownik Wczasy Dubrownik
Gradac Wczasy Gradac
Hvar Wczasy Hvar
Krk Wczasy Krk
Kukljica Wczasy Kukljica
Lumbarda Wczasy Lumbarda
Makarska Wczasy Makarska
Nin Wczasy Nin
Novi Vinodolski Wczasy Novi Vinodolski
Okrug Gornji Wczasy Okrug Gornji
Orebic Wczasy Orebić
Pisak Wczasy Pisak
Primosten Wczasy Primošten
Rogoznica Wczasy Rogoznica
Vir Wczasy Vir
Zadar Wczasy Zadar

iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Wczasy Lumbarda - Chorwacja – wakacje

chorwacja

Lumbarda zaprasza.

Lumbarda to jedno z bardziej wyjątkowych miejsc na Chorwacji. Miejscowość ta znajduje się na Wyspie Korcula. Zamieszkuje ją mniej więcej 1200 mieszkańców. Wyróżnia się ona przede wszystkim, ogromnym zbiorem obiektów zabytkowych z epoki Renesansu i Gotyku. Ponadto Lumbarda słynie też z rozległej piaszczystej winnicy, gdzie produkuje się jedno z pyszniejszych gatunkowo win białych.
Lumbarda ma swojego patrona. Jest nim Św. Roch. Na wznoszącym się w środku miasta wzgórzu Vela Glavica zachował się zabytkowy kościół parafialny pod wezwaniem tego właśnie Świętego. W pobliskich wioskach z kolei, nie brak niewielkich kapliczek, które również upamiętniają tą wyjątkową dla Lubarda postać.

Lumbarda – atrakcje i okolice.

Lumbarda słynie przede wszystkim z dość oryginalnej bazy noclegowo – gastronomicznej. Na uwagę zasługują między innymi liczne karczmy i zajazdy, w których można nie tylko smacznie zjeść czy wypić ale również przenocować.

Odwiedzając tą miejscowość, można miło spędzić czas na pieszych wycieczkach po okolicy. Do swojej dyspozycji mamy między innymi przepiękne lasy sosnowe oraz gaje oliwne.
Watro też obowiązkowo wybrać się na Beach Bilin Zal, znajdującą się na wschodnim wybrzeżu Lumbarda. Sporą ciekawostką jest pływający tak zwany taxi-statek. Ponadto można wybrać się też na rejs wynajętą łódką. Najlepiej wybrać się w tą morską podróż z przewodnikiem, gdyż pogoda na Lumbarda bywa bardzo zmienna i nieprzewidywalna. Najczęściej można napotkać tu na dość ostre i silne burze. Czas wolny na Bilin Zal można też spędzić w jednej z kawiarni czy restauracji, których nie brakuje zarówno na samej plaży jak i na wybrzeżu.

Warto też odwiedzić pobliskie miasto Korcula ze słynnym Muzeum Miejskim, znajdującym się w XVI –wiecznym budynku. Muzeum czynne jest przez cały rok. Jego ekspozycję tworzy wyświetlany na slajdach pokaz osiągnięć kultury, gospodarki i sztuki zarówno samego miasta jak i wyspy. Ponadto można tam obejrzeć też takie obiekty muzealne jak: tkaniny, meble, obrazy czy rzeźby charakterystyczne dla tamtejszych regionów.

Popularność Chorwacji.

Wczasy na Chorwacji to gwarancja wypoczynku, który będzie obfitował w niezliczone atrakcje turystyczne oraz niezatarte wrażenia z pobytu. Bez względu na to, z kim i w jakim okresie czasu wybieramy się w to miejsce, możemy być przygotowani na to, że o nudę będzie tam raczej trudno.
Dlaczego to właśnie Chorwacja wybierana jest najczęściej na udane wczasy? Za tym wyborem przemawia przede wszystkim szalenie przyjazny klimat, zróżnicowane krajobrazy jak i liczne atrakcje lokalne, które zaskakują w zależności od obszaru na jakim przebywamy. Ponadto Chorwacja to także czyste morze, przepiękne plaże i zawsze mnóstwo słońca a o takie wakacje nad morzem chodzi nam najbardziej. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy na wymarzony urlop czekaliśmy wyjątkowo długo.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Tamara Rosłoń - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "wczasy Lumbarda", "na Wyspie Korcula", "na Beach Bilin Zal"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje