Informator i Przewodnik po Chorwacji • Wczasy Krk • Wyspa Krk • Komfortowy wypoczynek na Krk • Kwatery na wyspie Krk • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
O wakacjach w Chorwacji Wczasy w Chorwacji

Istria Wczasy Istria
Dalmacja Wczasy Dalmacja
Baska Voda Wczasy Baška Voda
Brac Wczasy Brač
Brela Wczasy Brela
Ciovo Wczasy Čiovo
Dubrownik Wczasy Dubrownik
Gradac Wczasy Gradac
Hvar Wczasy Hvar
Krk Wczasy Krk
Kukljica Wczasy Kukljica
Lumbarda Wczasy Lumbarda
Makarska Wczasy Makarska
Nin Wczasy Nin
Novi Vinodolski Wczasy Novi Vinodolski
Okrug Gornji Wczasy Okrug Gornji
Orebic Wczasy Orebić
Pisak Wczasy Pisak
Primosten Wczasy Primošten
Rogoznica Wczasy Rogoznica
Vir Wczasy Vir
Zadar Wczasy Zadar

iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Wczasy Krk – Wyspa Krk – Chorwacja – wakacje

chorwacja

 

Komfortowy wypoczynek na wyspie Krk

Krk to największa wyspa w Chorwacji. Na północy wyspy są zakłady przemysłowe i lotnisko, na południowej są liczne hotele. Wyspa Krk jest połączona z lądem mostem, który jest uznawany za cudo techniki. Jego pierwsze przęsło o długości 390 metrów, które opiera się o wysepkę Sv. Marka, jest największe na świecie.

Miasto Krk jest bardzo malownicze i ma bogatą historię. Jest to stolica wyspy, a także najbogatsze w zabytki miasto w tamtym rejonie. Piękne, średniowieczne fortyfikacje, które wznoszą się majestatycznie nad morzem, nadają temu miastu wyjątkowy, niepowtarzalny klimat. Warto wybrać się na spacer wśród pięknych, średniowiecznych murów, Kościołów, a także placów. Dla turystów są tam ciekawe galerie sztuki, stoiska z pamiątkami oraz kawiarnie. Wspaniałe wrażenie sprawia górująca ponad miastem katedra romańska. W mieście Krk jest Katedra Wniebowzięcia NMP (Katedrala Uznesenja Sv. Marije). Jest to najważniejszy zabytek tego miasta. Katedrę można zwiedzać tylko w wyznaczonych godzinach. Twierdza i mury obronne zostały zbudowane w XV w.

Na wyspie są liczne ośrodki rozrywkowe, gastronomiczne, restauracje, kawiarnie, piwnice winne, sklepy, piekarnia, bank za kantorem, bankomat, dom towarowy, targowisko, parkingi. Warto zobaczyć piękne zamki, Kościoły, pomniki, wąskie uliczki oraz stare mury obronne na wyspie Krk. Wąskie, stare uliczki to miejsca magiczne, spokojne, nostalgiczne. W budynku przy wieży strażniczej, na rynku znajduje się biuro informacji turystycznej.

Bardzo interesujący jest Park Narodowy Risnjak, który znajduje się 25 km od wyspy Krk. Jest to masyw górski, położony na północny-wschód od Rijeki. To miejsce w 1958 roku zostało ogłoszone rezerwatem przyrody. Jest tam bardzo duża różnorodność klimatyczna, wegetatywna, ciekawa fauna. Można tam zobaczyć: piękne puszcze, lasy jodłowe z roślinami alpinejskiego oraz subalpinejskiego stopnia, a także ściany skalne, krasowe formacje i wiele źródeł. Żyją tam: niedźwiedzie, cietrzewie, dziki, rysie, wilki, dzikie koty.

Kwatery prywatne na wyspie Krk

Na wyspie Krk jest bardzo dużo kwater prywatnych, apartamentów, domów, willi, dostępnych dla turystów.

Apartamenty Barišic – Malinska

Cena za łóżko wynosi od: 12, 50 euro za dobę. Na terenie apartamentów są: parking, klimatyzacja, radio, telewizja, lodówka, Internet, balkon, podwórze, grill, taras. Pościel jest do dyspozycji gości. W pobliżu jest plaża kamienna i plaża betonowa.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Agata Krawiec z Wrocławia - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "wczasy Krk", "komfort na Krk", "kwatery prywatne na Krk"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje