Informator i Przewodnik po Chorwacji • Czar Hvaru • Wczasy Hvar • Wyspy zapraszają • Wyszukiwarka wycieczek • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
O wakacjach w Chorwacji Wczasy w Chorwacji

Istria Wczasy Istria
Dalmacja Wczasy Dalmacja
Baska Voda Wczasy Baška Voda
Brac Wczasy Brač
Brela Wczasy Brela
Ciovo Wczasy Čiovo
Dubrownik Wczasy Dubrownik
Gradac Wczasy Gradac
Hvar Wczasy Hvar
Krk Wczasy Krk
Kukljica Wczasy Kukljica
Lumbarda Wczasy Lumbarda
Makarska Wczasy Makarska
Nin Wczasy Nin
Novi Vinodolski Wczasy Novi Vinodolski
Okrug Gornji Wczasy Okrug Gornji
Orebic Wczasy Orebić
Pisak Wczasy Pisak
Primosten Wczasy Primošten
Rogoznica Wczasy Rogoznica
Vir Wczasy Vir
Zadar Wczasy Zadar

iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Wczasy Hvar - Wyspa Hvar - Chorwacja - wakacje

chorwacja

Czar Hvaru.

Miano najpiękniejszej wyspy chorwackiej zyskała sobie (co mogą też potwierdzić, wszyscy którzy odwiedzili to wspaniałe miejsce) Wyspa Hvar. Jest to jednocześnie największa wyspa na Adriatyku oraz najpiękniejsza wyspa na świecie! Jej niezwykłe i dość zróżnicowane ukształtowanie terenowe to jeden z ważniejszych atutów jakie przedstawia Hvar. Południowe obszary Wyspy pokryte są wysokimi, imponująco prezentującymi się na tle Adriatyku górami. Północny Hvar to z kolei gęste lasy i bardziej łagodne tereny.
Ponadto Wyspa może poszczycić się charakterystyczną śródziemnomorską fauną i florą. Można więc na jej terenie znaleźć nie tylko gęste gaje oliwne czy cyprysowe. Nie brak na jej obszarze także, pięknie prezentujących się pól lawendowych czy rumiankowych. Należy nadmienić, że Wyspa określana bywa nierzadko lawendową wyspą. Żmije, jaszczurki, kuny, ośmiornice, homary czy kalmary to z kolei przedstawiciele bujnego świata fauny hvarskiej.
Wyspa kojarzona jest także ze swego rodzaju luksusem, przepychem i romantyzmem. Dzieje się tak, dzięki licznym wykonanym z prawdziwego marmuru alejkom.

Czas wolny – propozycje.

Czas jaki przyjdzie nam spędzić na Wyspie możemy wykorzystać na wiele sposobów. Większość z nich, daje nam największy na Wyspie port Hvar. To na jego obszarze można wypożyczyć sprzęt do rozlicznych sportów wodnych. 
Warto też odbyć rejs po Adriatyku, który wiedzie przez najpiękniejsze obszary Wyspy.
Można też wybrać się na ekscytującą wycieczkę wzdłuż niezamieszkałych Wysp Piekielnych.
Ponadto dla osób, w których drzemie duch prawdziwego mistrza drogi, nie braknie tutaj swego rodzaju „atrakcji” jakimi są bardzo kręte, wąskie, przeplatane (nie zawsze zabezpieczonymi) przepaściami drogi. Szybka przejażdżka nimi potrafi dostarczyć niezapomnianych i naprawdę mocnych wrażeń.

Jeśli jesteśmy zwolennikami i miłośnikami kultury i historii, z pewnością zainteresują nas między innymi takie obiekty jak: najstarszy teatr w Europie, Pałac Biskupi oraz pochodzący z XVI wieku Klasztor Franciszkanów.

Chorwackie wyspy zapraszają.

Mówiąc o udanych wakacjach na Chorwacji nie sposób nie wymienić miejsc szczególnych jakimi są chorwackie wyspy. Malownicze. Usytuowane w najbardziej cichych i spokojnych obszarach Adriatyku. Zapraszające słońcem, pięknym i suchym latem. Kuszące pięknymi piaszczystymi plażami czy wydmami. Wakacje spędzone na jednej z nich, to gwarancja zadowolenia, odpoczynku oraz niemal całkowicie wypełnionego czasu wolnego.

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Tamara Rosłoń - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "wczasy Hvar", "czar Hvaru", "tanie noclegi w Chorwacji"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje