Informator i Przewodnik po Chorwacji • Niezapomniane wczasy • wakacje w Dubrowniku • okolice Dubrownika • Wyszukiwarka wycieczek • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
O wakacjach w Chorwacji Wczasy w Chorwacji

Istria Wczasy Istria
Dalmacja Wczasy Dalmacja
Baska Voda Wczasy Baška Voda
Brac Wczasy Brač
Brela Wczasy Brela
Ciovo Wczasy Čiovo
Dubrownik Wczasy Dubrownik
Gradac Wczasy Gradac
Hvar Wczasy Hvar
Krk Wczasy Krk
Kukljica Wczasy Kukljica
Lumbarda Wczasy Lumbarda
Makarska Wczasy Makarska
Nin Wczasy Nin
Novi Vinodolski Wczasy Novi Vinodolski
Okrug Gornji Wczasy Okrug Gornji
Orebic Wczasy Orebić
Pisak Wczasy Pisak
Primosten Wczasy Primošten
Rogoznica Wczasy Rogoznica
Vir Wczasy Vir
Zadar Wczasy Zadar

iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Wczasy Dubrownik - Chorwacja - wakacje
CHORWACJA WCZASY

chorwacja

 

Niezapomniane wczasy – Dubrownik sercem Chorwacji

Rozliczne zabytki i urzekająca architektura sprawiły, że Dubrownik znalazł się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie bez powodu miasto zwane jest perłą Adriatyku – prezentuje sitowiem naprawdę urzekająco ze swoim Starym Miastem, zabudowanym niemal w całości w kamieniu. Urocze, brukowane uliczki, place, fontanny, ciekawe obiekty architektoniczne – wszystko to warto zobaczyć, podczas relaksującego spaceru po Dubrowniku. Magistrala Adriatycka, Międzynarodowy Port Lotniczy Dubrownik oraz most przez zatokę Ombla sprawiają, że do miasta można dostać się bardzo łatwo. Uvala Gruz, czyli Zatoka Miejska, stale przyjmuje promy i statki. Miasto jest otoczone doskonale zachowanym murem obronnym z XIII wieku, który oddziela je od gwarnej zatoki, zapewniając ciszę i spokój. W 1991 roku Dubrownik został zaatakowany przez oddziały serbskie. Spora część miasta została wówczas zniszczona, ale obecnie jest ono kwitnące i rokrocznie gości tłumy turystów. Uszkodzone budynku zostały odnowione przy użyciu tradycyjnej techniki i kamienia.

Wakacje w Dubrowniku

Począwszy od wieży zegarowej, a skończywszy na drugim końcu miasta, przez Dubrownik przebiega piękna nadmorska promenada. Pod wieżą zegarową znajduje się kolumna Orlando z XV wieku, pod którą uwielbiają przesiadywać miejscowi. Nieopodal zlokalizowany jest pałac Sponza z XVI w. oraz kościół św. Błażeja, wybudowany w stylu renesansu włoskiego. W pałacu Rektorów znajduje się muzeum, w którym mieszczą się ekspozycje zabytków sztuki i kultury baroku. Natomiast w monumentalnym klasztorze Dominikanów można zwiedzić muzeum poświęcone w całości sztuce o charakterze sakralnym. Będąc na wczasach w Dubrowniku warto zwiedzić Stare Miasto (Stari Grad) i średniowieczne mury miejskie, będące świadectwem długiej i bogatej historii miasta. W Dubrowniku znajduje się wiele obiektów noclegowych – najwięcej jest ich w dzielnicach nieopodal zatoki portowej – Babin Kruk i Lapad.

Okolice Dubrownika

W okolicach Dubrownika znajduje się wiele miejsc godnych uwagi każdego turysty. Należą do nich pozostałości po średniowiecznym Archipelagu Elafickim oraz ogród botaniczny na wyspie Lokrum , gdzie mieści się plaża nudystów. Ponadto na Lokrum można zwiedzić klasztor benedyktynów i pospacerować park krajobrazowy. Turyści, którzy lubią wyprawy w góry, mogą wybrać się na górę Srdj (412 m. n.p.m.), u podnóża której leży Dubrownik. Miasto jest otoczone zachwycającymi gajami oliwnymi, winnicami, palmami i drzewami figowymi.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Kamila Gieba - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "wakacje w Dubrowniku", "okolice Dubrownika", "tanie noclegi w Chorwacji"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje