Informator i Przewodnik po Chorwacji • Unikalne Artykuły • Niezbędne Informacje • idealne wczasy w Chorwacji • Wyszukiwarka wycieczek • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
O wakacjach w Chorwacji Wczasy w Chorwacji

Istria Wczasy Istria
Dalmacja Wczasy Dalmacja
Baska Voda Wczasy Baška Voda
Brac Wczasy Brač
Brela Wczasy Brela
Ciovo Wczasy Čiovo
Dubrownik Wczasy Dubrownik
Gradac Wczasy Gradac
Hvar Wczasy Hvar
Krk Wczasy Krk
Kukljica Wczasy Kukljica
Lumbarda Wczasy Lumbarda
Makarska Wczasy Makarska
Nin Wczasy Nin
Novi Vinodolski Wczasy Novi Vinodolski
Okrug Gornji Wczasy Okrug Gornji
Orebic Wczasy Orebić
Pisak Wczasy Pisak
Primosten Wczasy Primošten
Rogoznica Wczasy Rogoznica
Vir Wczasy Vir
Zadar Wczasy Zadar

iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Wczasy Dalmacja - Chorwacja – wakacje

chorwacja

Dalmacja to wąski pas lądu o szerokości do 50 km i długości 400km. Do Dalmacji należy również około 1000 wysp rozrzuconych po przybrzeżnych wodach. Jest to niewątpliwie najbardziej atrakcyjny wczasowo region Chorwacji. Historia wypoczynku w Dalmacji sięga cesarza Dioklecjana, który wybudował właśnie w Dalmacji swoją wille, w której spędził ostatnie lata życia.

Wakacyjne centrum Chorwacji

Stosunkowo niewielki region został szczodrze wyposażony przez naturę w bogactwa przyrodnicze. Na terenie Dalmacji działają cztery Parki Narodowe:

• Park Narodowy Paklenica , znany z dwóch wspaniałych kanionów
• Park Narodowy Kornati będący miejscem rozwoju bujnych lasów
• Park Narodowy Krka słynący licznymi wodospadami
• Park Narodowy Mljet-chroniący dwa jeziora oraz otaczające je kompleksy leśne.

Dalmacja oferuje turystą wiele plaż z, pośród których najbardziej znaną jest oczywiście Złoty Róg. Ta niezwykła plażą Zmienia swój kształć w zależności od warunków atmosferycznych. Plaże stanowią najważniejszą atrakcje wakacyjną Dalmacji. Korzystanie z plaż jest szczególnie miłe w miejscach gdzie cień rzucają wspaniałe chorwackie sosny. Najbardziej charakterystyczną jest pod tym wglądem plaża Biokov. Miejscowe powiedzenie mówi, iż w tym miejscu wypoczywający turyści mają nogi w wodzie a głowy w chmurach, co ma ilustrować jak blisko jest z morza do gór. Wejście na górę Biokowa wynagrodzi turystę iście filmowym widokiem na przybrzeżne wyspy Adriatyckie. Spędzając wakacje w Splicie turysta na pewno zwiedzi Pałac Dioklecjana jak i najwęższą uliczkę świata. Wspaniałych wrażeń dostarcza również wakacyjna wizyta w mieście Hvar. Mamy możliwość poznania renesansowej starówki jak również odwiedzenia katedry św. Szczepana oraz miejskiego arsenału. Swoistą perłę na mapie obiektów godnych zwiedzenia w czasie wycieczki po Chorwacji stanowi miasto Salona będące stolicą dawnej prowincji rzymskiej. W czasie urlopu w Dalmacji warto skorzystać z potraw podawanych poza dużymi restauracjami, pozwala to na poznanie prawdziwych smaków tego przyjaznego regionu. Przemysł turystyczny znakomicie wykorzystuje warunki przyrodnicze, dzięki czemu rejon jest odwiedzany przez turystów przez cały rok.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Sebastian Jągowski - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "wczasy Dalmacja", "Złoty Róg", "wakacyjne centrum"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje