Informator i Przewodnik po Chorwacji • wczasy Brela • informacje o Brela • idealne wczasy w Chorwacji • Zwiedzamy Dalmację • Góry w Dalmacji • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
O wakacjach w Chorwacji Wczasy w Chorwacji

Istria Wczasy Istria
Dalmacja Wczasy Dalmacja
Baska Voda Wczasy Baška Voda
Brac Wczasy Brač
Brela Wczasy Brela
Ciovo Wczasy Čiovo
Dubrownik Wczasy Dubrownik
Gradac Wczasy Gradac
Hvar Wczasy Hvar
Krk Wczasy Krk
Kukljica Wczasy Kukljica
Lumbarda Wczasy Lumbarda
Makarska Wczasy Makarska
Nin Wczasy Nin
Novi Vinodolski Wczasy Novi Vinodolski
Okrug Gornji Wczasy Okrug Gornji
Orebic Wczasy Orebić
Pisak Wczasy Pisak
Primosten Wczasy Primošten
Rogoznica Wczasy Rogoznica
Vir Wczasy Vir
Zadar Wczasy Zadar

iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Wczasy Brela - Chorwacja - wakacje

chorwacja

 

Podstawowe informacje o Brela

Brela zyskała na popularności wśród chorwackich turystów, dzięki położeniu na terenie malowniczej Riwiery Makarskiej. Oprócz bliskości morza i czystych plaż (nagrodzonych Błękitną Flagą – międzynarodowym znakiem potwierdzającym wysoki poziom ochrony środowiska) , mamy również okazję wybrać się na wycieczkę w góry. Brela położona jest bowiem u stóp łańcucha górskiego Biokovo. Oprócz gwarantowanych przepięknych widoków, Brela to także prawdziwy zakątek oryginalnej kuchni chorwackiej. Wiele restauracji do dziś zachowało unikalne przepisy na regionalne potrawy. Jeśli więc lubimy smakować nowe dania – będziemy zachwyceni ofertą restauracji i malutkich knajpek w Brela.

Dobra baza wypadowa do okolicznych wysp

Brela zapewnia nam atrakcje nie tylko na terenie tej miejscowości. Atrakcyjna lokalizacja sprawia, że miasteczko to jest chętnie odwiedzane przez turystów lubiących stale podróżować i zwiedzać jak najwięcej. Z Brela warto udać się na pobliską wyspę Hvar – uznawaną za czołówkę pięknych wysp świata. Wyspa ta słynie również z ogromnych upraw lawendy oraz pysznego hvarskiego wina, które każdy turysta powinien posmakować. Inną wyspą, jaką z łatwością odwiedzimy, startując z Brela, jest Brac. To tu wydobywany jest słynny kruszec, który służył do budowy amerykańskiego Białego Domu. Warto również udać się na najwyższy szczyt w okolicy – Vidova Gora.

Zwiedzanie Dalmacji

Lokalizacja Brela pozwala nam zwiedzić malowniczą Dalmację – jedną z najbardziej luksusowych krain w Chorwacji. Jeśli mamy więc odrobinę wolnego czasu, warto urządzić sobie wycieczkę objazdową po tej okolicy i zobaczyć przepiękne zabytki architektoniczne i przy okazji lepiej poznać kulturę Chorwatów. Udajmy się do Zadar, gdzie będziemy mogli podziwiać wiele rzymskich zabytków, jak na przyklad ruiny murów i baszt obronnych. Oprócz tego, wyjedźmy także do Dubrownika – nazywanego prawdziwą „perłą Adriatyku”. Możemy tu zobaczyć najstarszą aptekę w Europie, Fontannę Onufrego, Pałac Sponza czy kompleks około 20 baszt zwiadowczych i obronnych. Mając więcej czasu, warto zobaczyć przepiękny Park Narodowy Paklenica, gdzie zróżnicowana fauna i flora oraz urocze jamy i jaskinie zachwycają wszystkich turystów.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Anna Prabucka - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "informacje o Brela", "wczasy Brela", "tanie noclegi w Chorwacji"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje