Informator i Przewodnik po Chorwacji • Wakacje Baška Voda • Muzea w Baska Voda • Obiekty sakralne w Baska Voda • Wyszukiwarka wycieczek • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
O wakacjach w Chorwacji Wczasy w Chorwacji

Istria Wczasy Istria
Dalmacja Wczasy Dalmacja
Baska Voda Wczasy Baška Voda
Brac Wczasy Brač
Brela Wczasy Brela
Ciovo Wczasy Čiovo
Dubrownik Wczasy Dubrownik
Gradac Wczasy Gradac
Hvar Wczasy Hvar
Krk Wczasy Krk
Kukljica Wczasy Kukljica
Lumbarda Wczasy Lumbarda
Makarska Wczasy Makarska
Nin Wczasy Nin
Novi Vinodolski Wczasy Novi Vinodolski
Okrug Gornji Wczasy Okrug Gornji
Orebic Wczasy Orebić
Pisak Wczasy Pisak
Primosten Wczasy Primošten
Rogoznica Wczasy Rogoznica
Vir Wczasy Vir
Zadar Wczasy Zadar

iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Wczasy Baska Voda - Chorwacja - wakacje Baška Voda

chorwacja

 

Atrakcje na wczasach w Baska Voda

Baska Voda to uznawany ośrodek turystyczny w Chorwacji. Położony jest on niedaleko (około 10km) od malowniczej Riwiery Makarskiej. Oprócz wielu atrakcji zapewnianych na miejscu, Baska Voda to także dobra baza wypadowa do odwiedzin pobliskich miejscowości – jak na przykład wymieniona już Makarska.

Obiekty sakralne, jakie warto zobaczyć w Baska Voda

Spośród wielu kościołów wybudowanych w tej okolicy, warto polecić m.in. Neoromański Kościół św. Mikołaja. Poruszające są przede wszystkim witraże oraz sceny przedstawiające drogę krzyżową Jezusa. Warto także wybrać się do Kościoła Laurencjusza. Powstały w barokowym stylu kościół, to obowiązkowy przystanek wszystkich żeglarzy i podróżnych w Chorwacji. Cmentarz znajdujący się w pobliżu Kościoła Wniebowzięcia Najwiętszej Marii Panny zainteresuje nas grobowcami datowanymi na XIV i XV wiek. Cmentarz ten znajduje się w poblskiej Baska Voda miejscowości – Blast.

Baska Voda – idealne miejsce do spacerów

Zmęczeni zwiedzaniem kościołów lub pływaniem w pobliskim morzu, udajmy się na spacer wzdłuż nadmorskiej promenady oraz okolicznych parków. Otoczeni zielenią śródziemnomorską, przepięknymi gajami oliwnymi, winnicami, lasami sosnowymi oraz widokiem na skaliste góry z pewnością odpoczniemy i nabierzemy sił na dalsze podróże po Chorwacji.

Muzea

Chcąc poznać chorwacką historię udajmy się do muzeum w Baska Voda. Miesjcowy obiekt posiada kolekcje z 1700 roku przed naszą erą, będziemy mogli zobaczyć ciekawe znaleziska i pozostałości po poprzednich mieszkańcach. Miłośników podwodnego świata z pewnością zainteresuje Muzeum Malakologii. Znajduje się tam kolekcja muszli wyłowionych zarówno z Adriatyku jak i wód całego świata. - iście bajkowa kolekcja!

Wzniesienie Granida

Dobrą lekcję historii zafundujemy sobie, udając się na spacer na wzniesienie Granida. Będziemy mogli podziwiać tam pozostałości po antycznych budowlach i fortecach, zobaczymy płyty nagrobne z II wieku naszej ery a także dawną kolekcję biżuterii czy dodatków do mieszkań – jak na przykład lamp lub dywanów. Z pewnością zainteresują nas również oryginalne monety z podobizną Alexandra Severusa Aureliusza, które pochodzą z czasów romańskich.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Anna Prabucka - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "wakacje Baška Voda", "atrakcje w Baska Voda", "tanie noclegi w Chorwacji"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje