Informator i Przewodnik po Chorwacji • Rejsy w Chorwacji • Trasy rejsów • Koszty rejsu • Podwodne wędrówki • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Rejsy w Chorwacji

chorwacja

Wybierając się na rejs musimy pamiętać o zabraniu kilku niezbędnych rzeczy. Należy zabrać z sobą śpiwór, sprawdzony sztormiak lub nieprzemakalną kurtę. Wskazane jest również posiadanie kremu z odpowiednim filtrem UV oraz obuwia o niebrudzącej białej podeszwie. Należy się również liczyć z koniecznością ponoszenia czasie rejsu dodatkowych kosztów w postaci kosztów wyżywienia kosztów paliwa, lokalnych opłat klimatycznych jak również opłat portowych i opłat za przewóz po terenie zwiedzanych wysp. Chorwackie wody terytorialne obfitują w setki małych wysepek i pięknych klifów, które stanowią o uroku rejsów po Adriatyku. Znakomicie rozwinięty na terenie przemysł turystyczny umożliwia uczestnictwo w rejsie osobą, które dopiero po raz pierwszy stawiają stopę na pokładzie jachtu. Średniej długości tygodniowy rejs to koszt od 800 do 1400zł. Koszt rejsu różni się w zależności od klasy jachtu oraz kosztów dotarcia do portu początkowego i powrotu do kraju. W przeciwieństwie do odpoczynku plażowego uczestnictwo w zorganizowanym rejsie pozwala w naturalny sposób połączyć wypoczynek z aktywnością fizyczną oraz podziwianiem uroków chorwackich portów.

Proponowane trasy rejsów

Rejs proponujemy rozpocząć w porcie Biograd. Załoga ma możliwość zwiedzania Konrant, i zobaczenia wodospadów na rzece Krka. Kolejnym przystankiem będzie wyspa Besevo z niezapomnianą Błękitną Grotą. W celu zwiedzenia groty wpłyniemy do niej pontonami. Oczywiście nie można ominąć Małego Dubrownika, czyli w miasta Korcula. Załoga odwiedzi również miejscowość Hvar, w której znajduje się katedra św.Stjepana. Warto zatrzymać się również w Splicie aby zwiedzić niezwykły pałac Dioklecjana oraz fort napoleoński.

Ciekawą propozycje może również stanowić rejs na trasie Split –Dubrownik-Split. Tygodniowa wyprawa wymaga już żeglowania również w nocy. Długość trasy to 294 mile. Przebywając tą trasę mamy możliwość odwiedzenia wyspy Milet, Korczula, Hvar, Św Klement oraz Brac.

rejsy po chorwacji

W czasie rejsu po wcześniejszej konsultacji z skiperem istnieje możliwość udania się na podwodne wędrówki. Z powodów bezpieczeństwa łódka musi zboczyć z głównych szlaków komunikacyjnych gdyż nurkowanie turystyczne w obszarze żeglugowym jest całkowicie zabronione.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Sebastian Jągowski - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "rejsy w Chorwacji", "trasy rejsów", "koszty rejsu"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje