Informator i Przewodnik po Chorwacji • Wyspy na Chorwacji • Atrakcje turystyczne wysp • Pag-Wyspa zapomniana • Wyszukiwarka wycieczek • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS

REGIONY CHORWACJI

Region Dalmacji Dalmacja
Region Chorwacji Północnej Chorwacja północna
Region Chorwacji Centralnej Chorwacja centralna
Region Istrii i Kvarneru Istria i Kvarner
Wyspy Chorwackie Wyspy
Zagrzeb i okolice Zagrzeb


chorwacja
Wyspy na Chorwacji

chorwacja


Wyspy na Chorwacji

Chorwacja jest krajem posiadającym unikalne na skale światową usytuowanie wysp. Chorwackie wyspy są tworami podłużnymi ustawionymi równolegle do wybrzeża. Kraj ten posiada 1185 wysp i wysepek. Według dostępnych informacji zamieszkanych jest 66 wysp. Największe wyspy Chorwacji to:

• Krk- 405km2
• Cres – 405km2
• Brać-349 km2
• Hvar-299km2
• Pag- 284km2
• Korcula-276 km2

Atrakcje turystyczne wysp

Wyspy chorwackie są jednym z ulubionych miejsc europejskich urlopowiczów. Zapewniają piaszczyste znakomicie utrzymane plaże. Woda w przybrzeżnych wodach zachowuje swoją barw i przejrzystość nawet w szczytowym okresie sezonu turystycznego. To właśnie na wyspie Brać znajduję się najbardziej znana w śród osób wypoczywających plaża Złoty Róg. Co roku przyciąga ona na wyspę rzesze turystów spragnionych wypoczynku w komfortowych warunkach. Propozycją dla turystów, którzy liczą na coś poza opalaniem i kąpielą jest wycieczka na wyspę Hvar. Dzięki oddaleniu od stałego lądu na wyspie nie występują zanieczyszczenia przemysłowe oraz kłopoty z spalinami i zanieczyszczeniem środowiska przez ruch samochodów. Na wyspie znajdziemy unikalne pola lawendowe oraz stare drzewa oliwne. W jednej z licznych przydomowych restauracji będziemy mieli możliwość skosztowania specjałów regionalnej kuchni i zostaniemy poczęstowani miejscowym winem, które w niczym nie ustępuje najbardziej znanym francuskim produktom.

Pag-Wyspa zapomniana przez turystów

Szczególna wyspą jest Pag. Większość krajobrazu wyspy tworzą skały. Pag jest miejscem z najsłabiej rozwiniętą turystyką, dlatego osoby poszukujące spokoju i chcące uciec od tłumów turystów powinny zdecydować się właśnie na tą specyficzną wyspę. Na wyspie produkuje się cenione wino oraz ser kozi, który po kąpieli pieli w oleju oliwkowym uznawany jest w Chorwacji za niezwykły przysmak.

Centrum turystyczne – Korčula

Wyspa Korčula stanowi całkowite przeciwstawieństwo rejonu Pag. Wyspa słynie z niezliczonych uroczych plaż. Turyści mają do dyspozycji nie tylko luksusowe hotele, lecz również domy wczasowe. Wyspa oferuje możliwość zwiedzania zarówno całych starożytnych osad jak i pojedynczych rezydencji budowanych na wyspie już w czasach cesarzy rzymskich. Miejsce to przyciąga nieustannie turystów ze wszystkich zakątków świata.

CZYTAJ DALEJ O INNYCH REGIONACH CHORWACJI

Region Dalmacji Dalmacja
Region Chorwacji Północnej Chorwacja północna
Region Chorwacji Centralnej Chorwacja centralna
Region Istrii i Kvarneru Istria i Kvarner
Wyspy Chorwackie Wyspy
Zagrzeb i okolice Zagrzeb

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Sebastian Jągowski - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "atrakcje turystyczne wysp", "wyspy na Chorwacji", "Pag-Wyspa zapomniana"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje