Informator i Przewodnik po Chorwacji • Chorwacja Północna • Atrakcje turystyczne północnej Chorwacji •Winna Droga • Wyszukiwarka wycieczek • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS

REGIONY CHORWACJI

Region Dalmacji Dalmacja
Region Chorwacji Północnej Chorwacja północna
Region Chorwacji Centralnej Chorwacja centralna
Region Istrii i Kvarneru Istria i Kvarner
Wyspy Chorwackie Wyspy
Zagrzeb i okolice Zagrzeb


chorwacja
Chorwacja Północna

chorwacja

Północna Chorwacja to część kraju położona powyżej charakterystycznego zwężenia znajdującego się na wysokości, Karlowca. Region ten nie jest spójny historycznie i geograficznie, różnorodność miejsc, w których można spędzić ciekawe wakacje stanowi jednak o atrakcyjności tego regionu kraju. Znacząca część północnej Chorwacji to region rolniczo –przemysłowy. Teren ten wyróżnia nizinna charakterystyka, brak jest wysokich gór. Turyści nie zaglądają głęboko w ten rejon kraju gdyż Chorwacja kojarzy się im głównie z piaszczystymi plażami, jednakże osoby pragnące w czasie urlopu poznać lepiej Chorwacje powinny były zwiedzić właśnie ten rejon kraju.

Kolebka państwa chorwackiego.

Dwa miasta Varazdin i Cakovec stanowią pierwotne ośrodki chorwackiej państwowości. Oba te miasta wyrosły wokół starych obronnych zamków. Liczne historyczne zawirowania występujące w tym rejonie Europy uczyniły te miasta wielokulturowymi, co dodatkowo uatrakcyjnia ich zwiedzanie.

Atrakcje turystyczne północnej Chorwacji

W Północnej części Chorwacji możemy spędzić wspaniały urlop w rejonie Zagorji znanym z leczniczych źródeł i gorących źródeł. Znawcy win powinni, choć kilka wakacyjnych dni spędzić w rejonie Prekmuta, który słynie z najlepszych win. Tradycja uprawiania winorośli sięga w tej okolicy czasów antycznych. Koneserzy mogą wybierać pomiędzy wieloma znakomitymi winnicami, które porastają znaczne obszary pagórkowatego terenu. Specjalnością regionu są znakomite białe wina. Turyści mogą nabyć miejscowe trunki bezpośrednio u producentów lub przy słynnej Winnej Drodze. Okolice miasta Cakovec są polecane zapalonym myśliwym jakom miejsce gdzie mogą spędzić wymarzone wakacje łowieckie. Wędkarze chętnie spędzają wakacje w rejonie miasta Varazdin. Rzeka Drawa i jezioro Varazdin obfitują w szczególności w sandacza, szczupaka i karpia. Nawet początkujący wędkarz ma szanse przywieść z urlopu wspomnienia o „ takiej” rybie. Turyści spragnieni wrażeń estetycznych powinni wybrać się do jednego z licznych w mieście muzeów posiadających wiele zbiorów. Regionalne muzeum entomologiczne prezentuje otrzymane w darze zbiory owadów składające się z ponad dziesięciu tysięcy unikalnych eksponatów. W mieście znajdują się również ciekawe pozostałości po miejskich murach powstałych w, XVIw jako obrona przed licznymi napastnikami.

CZYTAJ DALEJ O INNYCH REGIONACH CHORWACJI

Region Dalmacji Dalmacja
Region Chorwacji Północnej Chorwacja północna
Region Chorwacji Centralnej Chorwacja centralna
Region Istrii i Kvarneru Istria i Kvarner
Wyspy Chorwackie Wyspy
Zagrzeb i okolice Zagrzeb

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Sebastian Jągowski - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "Chorwacja Północna", "atrakcje Chorwacji Północnej", "tanie noclegi w Chorwacji"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje