Informator i Przewodnik po Chorwacji • Istria i Kvarner - Chorwacja • Niezbędne Informacje • Plaże Istrii • Górskie wczasy• Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS

REGIONY CHORWACJI

Region Dalmacji Dalmacja
Region Chorwacji Północnej Chorwacja północna
Region Chorwacji Centralnej Chorwacja centralna
Region Istrii i Kvarneru Istria i Kvarner
Wyspy Chorwackie Wyspy
Zagrzeb i okolice Zagrzeb


chorwacja
Istria i Kvarner - Chorwacja

chorwacja

Znakomite plaże Istrii

Turystyczny region Chorwackiej Istrii znany jest z znakomicie utrzymanych plaż. Najlepszą zachętom do wakacyjnego wypoczynku na plażach Istrii niech będzie liczba ponad 50 miejsc posiadających prawo do posługiwania się błękitną flagą. Jest to międzynarodowe oznaczenie przyznawane plażą spełniającym najwyższe standardy. Region słynie również z błękitnych i ciepłych wód Adriatyku. Może w rejonie półwyspu należy do płytkich akwenów, dzięki czemu woda szybko się ogrzewa w wyniku, czego w sezonie temperatura wody nie spada poniżej dwudziestu stopni. Atrakcje dla aktywnych turystycznych Osoby lubiące aktywne wakacje znajdą z łatwością miejsca, które sprawią, iż wakacje będą niezapomnianym wspaniałym przeżyciem. Miłośnicy wszelkiego rodzaju sportów zarówno wodnych jak i lądowych powinni odwiedzić Poreč. W tej miejscowości możemy spędzić chorwacki urlop sprawdzając się w ponad siedemdziesięciu dyscyplinach sportowych. Osoby preferujące urlop w śród tańców, muzyki granej za żywo oraz wesołych zabaw do białego rana skorzystają zapewne z oferty Medulina. To niewielkie miasto cieszy się, bowiem opinią największej Chorwackiej Dyskoteki. Kibice sportowi powinni rozważyć pobyt w mieście Umag, w którym organizowany jest doroczny turniej ATP.

Górskie wczasy

Przebywając na półwyspie Istria nie jesteśmy skazani wyłącznie na plaże i nadmorskie miejscowości. W niewielkiej odległości od wybrzeża znajduje się, bowiem górzysty Park narodowy Uczka. Pasmo wzniesień ma długość 20km. Najwyższym punktem jest wzniesienie Vojak o wysokość 1401 m n.p.m. Pasmo Uczka nie należy, więc do szczególnie wysokich zapewnia jednak wspaniałe doznania estetyczne. Turyści możliwość relaksu w niezwykle pięknej okolicy.

Wakacyjne zwiedzanie zabytków

Wczasy w tym regionie dają możliwość zapoznania się z wspaniałymi zabytkami architektury i sztuki. W Puli znajdują się znakomicie zachowane pamiątki rzymskiej świetności miasta. Wybudowany w I w. p.n.n. amfiteatr jest jednym z najlepiej zachowanych na świecie przykładów rzymskiego budownictwa monumentalnego. Znakomity stan zabytku pozwala na jego aktywne wykorzystywanie również obecnie do organizowania imprez kulturalnych i muzycznych. Będąc na wakacjach w Poreču konieczne należy zwiedzić wzniesioną w VIw. Bazylikę św Eufrazjusza. Pomiędzy miejscowościami Roc i Hum będącymi w średniowieczu centrami piśmiennictwa znajduje się Aleja Głagolicy składająca się z 11 pomników sławiących ojczysty język.

CZYTAJ DALEJ O INNYCH REGIONACH CHORWACJI

Region Dalmacji Dalmacja
Region Chorwacji Północnej Chorwacja północna
Region Chorwacji Centralnej Chorwacja centralna
Region Istrii i Kvarneru Istria i Kvarner
Wyspy Chorwackie Wyspy
Zagrzeb i okolice Zagrzeb

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Sebastian Jągowski - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "Istria i Kvarner - Chorwacja", "górskie wczasy", "plaże Istrii"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje