Informator i Przewodnik po Chorwacji • Bezpieczeństwo w Chorwacji • Podstawowe zasady bezpieczeństwa • Miejsca niebezpieczne w Chorwacji • Wyszukiwarka wycieczek • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS

CIEKAWE ARTYKUŁY O CHORWACJI

Urocze wodospady Wodospady na Chorwacji
Urocze wodospady Bezpieczeństwo w Chorwacji
Rady dla podróżujących w Chorwacji samochodem Rady dla podróżujących


chorwacja
Bezpieczeństwo w Chorwacji
CHORWACJA WCZASY

chorwacja

Chorwacja stanowi coraz popularniejszy kierunek wakacyjnych wyjazdów. Kraj oferuje wspaniałe plaże, czystą wodę oraz ceny niższe niż w najbardziej popularne kraje wakacyjne. Władze chorwackie rozumiejąc znaczenie turystyki dla gospodarki kraju dbają szczególnie o bezpieczeństwo turystów. Samotny turysta może spokojnie poruszać się po kraju bez obawy o to, iż stanie się obiektem ataków na tle rasistowskim bądź narodowościowym.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Podróżując i wypoczywając na terenie Chorwacji powinniśmy zachowywać takie same środki ostrożności jak w przypadku każdego wyjazdu wakacyjnego. Niewskazane jest, więc pozostawianie w pokojach hotelowych dużych sum pieniędzy oraz dokumentów. O ile istnieje taka możliwość należy korzystać z sejfów hotelowych. Jednakże zawsze należy pamiętać, iż Chorwacja nie podpisała Międzynarodowej konwencji o odpowiedzialności hoteli za rzeczy wniesione. Warto również przygotować kserokopie dokumentów i przechowywać je w innym miejscu niż oryginały dokumentów. Liczba kradzieży kieszonkowych jest w Chorwacji znacznie niższa niż w Polsce zaleca się jednak turystom, aby środki płatnicze trzymali w różnych miejscach.

Bezpieczeństwo w miejscowościach wypoczynkowych

Chorwackie władze starając się zapewnić turystą wysoki stopień bezpieczeństwa skierowały na ulice głównych miast oraz w miejsca lubiane przez turystów znaczne ilości patroli policyjnych. Obecnie turyści mogą spokojnie cieszyć się wypoczynkiem zarówno na pięknych plażach jak i zwiedzać liczne atrakcje historyczne w zupełnym spokoju. Osoby podróżujące własnymi samochodami powinny pamiętać o posiadaniu polisy Autocasco z powodu znacznego skomplikowania ewentualnej procedury odszkodowawczej. Nie ma natomiast wymogu posiadania tak zwanej Zielonej Karty. Obowiązek ubezpieczenia Oc. spełnia standardowa polisa komunikacyjna.

Miejsca niebezpieczne w Chorwacji

Według informacji polskiego MSZ samotne wycieczki w rejonach granic z Serbią, Czarnogórą oraz Bośnią i Hercegowiną jak również w najwyższe partie gór mogą być niebezpieczne z powodu znacznej ilości nierozbrojonych min i niewybuchów pozostałych po okresie ostatniej wojny. Z dużą ostrożnością należy również traktować miejscowe oferty wypraw ekstremalnych, gdyż prawo Chorwackie nie stawia przed organizatorami takich atrakcji żadnych dodatkowych wymagań, co do kwalifikacji.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Sebastian Jągowski - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "bezpieczeństwo w Chorwacji", "podstawowe zasady bezpieczeństwa", "miejsca niebezpieczne w Chorwacji"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje