Informator i Przewodnik po Chorwacji • Nurkowanie w Chorwacji • Dla zaawansowanych nurków •Zakaz nurkowania • Miejsca polecane wszystkim nurkom • Rafy koralowe • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Nurkowanie w Chorwacji

chorwacja

Obecnie w Chorwacji przygotowano dla nurków 85 zarejestrowanych i opisanych miejsc gdzie można bezpiecznie nurkować. Podwodny świat Chorwacji oferuje turystom nie tylko podziwianie raf koralowych oraz ryb, lecz również możliwość zwiedzania wraków statków z różnych epok.

Miejsca polecane wszystkim nurkom

W pobliżu wyspy Premuda znajduje się miejsce zwane podwodną Katedrą. Jest to zespół podwodnych jaskiń połączonych dogodnymi przejściami. Poprzez liczne szczeliny w skałach do jaskiń docierają promienie słoneczne tworząc wspaniała atmosferę miejsca poprzez stale zmieniający się układ światłocieni. Kolejnym miejscem dla wszystkich nurków jest Stambedar będący małą wysepką nieopodal wyspy Hvar. W tym miejscu znajduję się niezwykła ścian skalna. W swojej najgłębszej części na głębokości około 45m pozwala ona na podziwianie różowych i czerwonych gorgonii. Nurkowie cenią sobie również możliwość obserwowania wielu gatunków ryb oraz żółwi morskich

Miejsca dla zaawansowanych nurków

Ulubionymi miejscami wypraw doświadczonych nurków są niewątpliwie morskie wraki. Godne polecenia są w szczególności dwa miejsca. W rejonie Istria znajdziemy wrak promu morskiego o długości 85m i szerokości 12m.Prawie wiek przebywania pod wodą nie zniszczył wraku, który zachował się w znakomitym stanie i jest zaliczany do najpiękniejszych na Adriatyku. W pobliżu Dubrownika znajduje się natomiast wrak statku handlowego. Wrak spoczywa na głębokości 55m wbity w dno rufą a dziobem oparł się o pomorskie skały pod kątem45 stopni. Z tego też względu wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności w czasie wycieczki w pobliże wraku. Wokół wraku rozwinęło się bogate życie podmorskie.

Całkowity zakaz nurkowania

Turystą nie wolno nurkować w obszarach portowych, oraz miejscach kotwiczenia jednostek. Zakaz dotyczy również miejsc o znacznym natężeniu żeglugi. Z nurkowania wyłączone są również tereny morskich rezerwatów przyrody i rezerwaty podwodne. Należy unikać również nurkowania w pobliżu obiektów oznaczonych, jako wojskowe. Nie należy również podejmować prób nurkowania w Parkach Narodowych Brijuni i Krka Wyspy Palagruža i Jabuka. Po uzyskaniu specjalnego pozwolenia można podziwiać podwodne atrakcje Parków Kornati i Mljet.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Sebastian Jągowski - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "nurkowanie w Chorwacji", "dla zaawansowanych nurków", "dla wszystkich nurków"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje