Informator i Przewodnik po Chorwacji • wyspa Ugljan • Gdzie warto przenocować • Kwatery Kukljica • Apartamenty Marijana i apartamenty Franov • Wyspa Ugljan – ogólne informacje • Dla naturystów – Jelenica
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS

Chorwacja Noclegi:

noclegi i zakwaterowanie Apartamenty na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Domki Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Hotele Na Chorwacji

noclegi i zakwaterowanie Kempingi Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Kwatery prywatne na Chorwacji

Baska Voda kwatery prywatne i pokoje Baška Voda
Wyspa Brac kwatery prywatne i pokoje Brač
Brela kwatery prywatne i pokoje Brela
Wyspa Ciovo kwatery prywatne i pokoje Čiovo
Dubrownik kwatery prywatne i pokoje Dubrownik
Gradac kwatery prywatne i pokoje Gradac
Wyspa Hvar kwatery prywatne i pokoje Hvar
Wyspa Krk kwatery prywatne i pokoje Krk
Kukljica kwatery prywatne i pokoje Kukljica
Lumbarda kwatery prywatne i pokoje Lumbarda
Makarska kwatery prywatne i pokoje Makarska
Nin kwatery prywatne i pokoje Nin
Novi Vinodolski kwatery prywatne i pokoje Novi Vinodolski
Okrug Gornji kwatery prywatne i pokoje Okrug Gornji
Orebic kwatery prywatne i pokoje Orebić
Pisak kwatery prywatne i pokoje Pisak
Primosten kwatery prywatne i pokoje Primošten
Rogoznica kwatery prywatne i pokoje Rogoznica
Wyspa Vir kwatery prywatne i pokoje Vir
Zadar kwatery prywatne i pokoje Zadar


noclegi i zakwaterowanie Wille na Chorwacji


chorwacja
Kwatery Kukljica - wyspa Ugljan - Chorwacja - pokoje prywatne

chorwacja

Gdzie warto przenocować.

Będąc na Wyspie warto zatrzymać się w jednym z tamtejszych domów wczasowych. Ich standard jest bardzo wysoki. Ceny (już od 70 Euro za dobę) nie są zbyt wygórowane, co sprawia, że większość turystów może sobie pozwolić na dłuższy pobyt. Obiekty te są wyposażone w klimatyzowane, jedno – i dwuosobowe wygodne, przestronne pokoje, najczęściej z balkonami i własnymi łazienkami. Przykładowe domy to: Apartamenty Marijana i Apartamenty Franov.

Wyspa Ugljan – ogólne informacje.

Wybierając się na wypoczynek na Chorwację nie sposób nie odwiedzić, znajdujących się w jej pobliżu (na wybrzeżu Adriatyku) pięknych, malowniczych a niekiedy też dość surowych wysp chorwackich. Wakacje spędzone na jednej z nich, to gwarancja naprawdę udanego wypoczynku zarówno dla osoby samotnej jak i dla grupy turystów.
Planując naprawdę przyjemny wyjazd na Chorwację, warto odwiedzić wyspę Ugljan, przynależącą do Północnych terenów Dalmacji – jednej z częściej odwiedzanych przez turystów krain chorwackich.


Pobyt na Ugljan jest przede wszystkim polecany dla miłośników przyrody i bliskiego kontaktu z naturą. Nie ma na niej zbyt wielu zabytków czy budowli o historycznym znaczeniu. Z tego też względu, to właśnie amatorzy niepowtarzalnych krajobrazów a także osoby poszukujące ciszy i spokoju, powinny obowiązkowo wpisać tę wyspę na listę swoich podróżniczych planów.

Atrakcje turystyczne czekają.

Co takiego kryje w sobie wyspa, że warto się nią zainteresować? Przede wszystkim daje ona niepowtarzalną okazję do obejrzenia panoramy Chorwacji z zabytkowej, wywodzącej się z XIX wieku weneckiej twierdzy Świętego Michała. Widok, jaki rozpościera się przed turystami, wręcz zapiera dech w piersiach.
Ponadto warto też zwrócić uwagę na spore bogactwo egzotycznej roślinności. Na wyspie nie brakuje gajów oliwnych czy figowych, sosnowych gęstych lasów oraz pięknie utrzymanych winnic.
Dla amatorów kąpieli słonecznych wartymi odwiedzenia miejscami będą zapewne plaże Sabuša i Kostanj sztucznie nawiezione piachem. Można na nich rozkoszować się miłym wypoczynkiem. Warto też odwiedzić jedną z piękniejszych zatok chorwackich – Muline.

Będąc na wyspie, obowiązkowo należy odwiedzić niewielki port o nazwie Kukljica. Miasto zaprasza między innymi piękną piaszczystą plażą Delenica. Sporą atrakcją jest też specjalnie wydzielona plaża dla naturystów – Jelenica.
Na samej wyspie znajduje się też kilka obiektów zabytkowych: klasztor franciszkański z XV wieku oraz ruiny prawdziwej rzymskiej willi.

Wyspa oferuje też takie atrakcje jak: wypożyczalnia rowerów, wypożyczalnia łódek i jachtów.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Tamara Rosłoń - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "wyspa Ugljan", "kwatery Kukljica", "dla naturystów – Jelenica"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje