Informator i Przewodnik po Chorwacji • Wyspa Hvar • Uroki Hvar • Kwatery Hvar • Tanie noclegi w Hvar • Zabytki architektoniczne Hvar • Wyspa Hvar i okolice
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS

Chorwacja Noclegi:

noclegi i zakwaterowanie Apartamenty na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Domki Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Hotele Na Chorwacji

noclegi i zakwaterowanie Kempingi Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Kwatery prywatne na Chorwacji

Baska Voda kwatery prywatne i pokoje Baška Voda
Wyspa Brac kwatery prywatne i pokoje Brač
Brela kwatery prywatne i pokoje Brela
Wyspa Ciovo kwatery prywatne i pokoje Čiovo
Dubrownik kwatery prywatne i pokoje Dubrownik
Gradac kwatery prywatne i pokoje Gradac
Wyspa Hvar kwatery prywatne i pokoje Hvar
Wyspa Krk kwatery prywatne i pokoje Krk
Kukljica kwatery prywatne i pokoje Kukljica
Lumbarda kwatery prywatne i pokoje Lumbarda
Makarska kwatery prywatne i pokoje Makarska
Nin kwatery prywatne i pokoje Nin
Novi Vinodolski kwatery prywatne i pokoje Novi Vinodolski
Okrug Gornji kwatery prywatne i pokoje Okrug Gornji
Orebic kwatery prywatne i pokoje Orebić
Pisak kwatery prywatne i pokoje Pisak
Primosten kwatery prywatne i pokoje Primošten
Rogoznica kwatery prywatne i pokoje Rogoznica
Wyspa Vir kwatery prywatne i pokoje Vir
Zadar kwatery prywatne i pokoje Zadar


noclegi i zakwaterowanie Wille na Chorwacji


chorwacja
Kwatery Hvar - Wyspa Hvar - Chorwacja - pokoje prywatne
CHORWACJA WCZASY

chorwacja

 

Kwatery Hvar

Turyści odwiedzający wyspę Hvar mogą wynająć kwatery prywatne, pokój w hotelu lub apartament. Średnio ceny za łóżko wahają się pomiędzy 9 a 35 euro, w zależności od rodzaju noclegu i jego standardu. Łóżko za 9 euro można wynająć w Lavanda Apartamenty w Ivan Dolac. 10-20 euro zapłacimy m.in., w takich miejscach, jak Dom Ana (Sucuraj), Anticević (Hvar), Zlata (Hvar), Tihana (Stari Grad). Wyższy standard oferują te apartamenty, w których za nocleg należy apłacić ponad 20 euro. Nalezą do nich np. Tamara i Tanja (Hvar), Tamar (Jelsa), Nicola i Tonka Tudor (Milna) czy Rajski Dvor (Bol). Kwatery prywatne i apartamenty w Hvar to norma, ponieważ wyspa jest doskonale przygotowana na wizyty turystów.

Wyspa Hvar – urzekające piękno

Chorwacka wyspa Hvar na Adriatyku cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów, którzy rokrocznie tłumnie przybywają w to urzekające miejsce. Nie dziwi zatem fakt, że Hvar została zaliczona do grona dziesięciu najpiękniejszych wysp świata. Wyspa Hvar to przepiękne pola lawendy ciągnące się po horyzont, domowe gospody z tradycyjnym chorwackim jadłem, nowoczesna architektura i pulsująca życiem nocna rozrywka. Sercem wyspy jest miasto noszące tę samą nazwę. Miasto Hvar obfituje w ciekawe zabytki architektoniczne, wśród których na uwagę zasługuje m.in. forteca Spanola, teatr z 1612oku i klasztor franciszkanów. Warto udać się na obiad do jednej z wielu urokliwych kawiarenek, rozsianych po całym mieście. Wielbiciele nocnego życia mogą udać się do dyskoteki Forteca lub Veneranda. Można tu również zażyć kąpieli w czystych wodach Adriatyku i wypocząć na jednej z plaż.

Hvar i okolice

Okolice miasta Hvar obfitują w wiele atrakcji. Na północnym przylądku wyspy znajduje się Sucuraj, miasto, w którym można zobaczyć ślady architektury antycznej. Właśnie za sprawą zabytkowej architektury miasteczko jest uznawane z pomnik kultury. Położone nieopodal Sucuraja zatoki Mlaska i Perna słyną z czystych plaż, pokrytych drobnym piaskiem. W samym centrum wyspy Hvar zlokalizowana jest Jelsa, mała miejscowość leżąca wśród urzekających wzgórz. Najstarszym miastem na wyspie Hvar jest otoczony lasami Stari Grad, gdzie można wypocząć na kąpielisku Laterna. Oddalona o 4 km od miasta Hvar Milna jest bazą wypadową na inne wyspy, z których słynie ta część Chorwacji – Vis, Bisevo, Mljet i Korcula.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Kamila Gieba - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "Hvar i okolice", "uroki Hvar", "tanie noclegi w Hvari"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje