Informator i Przewodnik po Chorwacji • Kwatery Dubrownik • Pokoje Dubrownik • idealne wczasy w Chorwacji • Dubrownik, perła Dalmacji• Wypoczynek za miastem • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS

Chorwacja Noclegi:

noclegi i zakwaterowanie Apartamenty na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Domki Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Hotele Na Chorwacji

noclegi i zakwaterowanie Kempingi Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Kwatery prywatne na Chorwacji

Baska Voda kwatery prywatne i pokoje Baška Voda
Wyspa Brac kwatery prywatne i pokoje Brač
Brela kwatery prywatne i pokoje Brela
Wyspa Ciovo kwatery prywatne i pokoje Čiovo
Dubrownik kwatery prywatne i pokoje Dubrownik
Gradac kwatery prywatne i pokoje Gradac
Wyspa Hvar kwatery prywatne i pokoje Hvar
Wyspa Krk kwatery prywatne i pokoje Krk
Kukljica kwatery prywatne i pokoje Kukljica
Lumbarda kwatery prywatne i pokoje Lumbarda
Makarska kwatery prywatne i pokoje Makarska
Nin kwatery prywatne i pokoje Nin
Novi Vinodolski kwatery prywatne i pokoje Novi Vinodolski
Okrug Gornji kwatery prywatne i pokoje Okrug Gornji
Orebic kwatery prywatne i pokoje Orebić
Pisak kwatery prywatne i pokoje Pisak
Primosten kwatery prywatne i pokoje Primošten
Rogoznica kwatery prywatne i pokoje Rogoznica
Wyspa Vir kwatery prywatne i pokoje Vir
Zadar kwatery prywatne i pokoje Zadar


noclegi i zakwaterowanie Wille na Chorwacji


chorwacja
Kwatery Dubrownik - Chorwacja - pokoje prywatne

chorwacja

Dubrownik-Charakter miasta

Dubrownik stanowi miejską perłę Dalmacji. Miasto zostało założone w VIIw przez zesłańców z Rzymu. Z powodu strategicznego położenia mieszkańcy od zawsze budowali wszelkiego rodzaju umocnienia mające zapewnić im bezpieczeństwo. Obecnie turyści maja możliwość podziwiania wspaniałych murów, których budowę zakończono w XVIIw. W skład umocnień wchodzi również ponad 20baszt i bastionów obronnych. W samym mieście ilość zabytków godnych obejrzenia może przyprawić o zawrót głowy. Siedziba dawnych władz miejskich, kościoły zarówno gotyckie jak i renesansowe. Katedra Najświętszej Maryi Panny czy odwach z wagą tylko niektóre z długiej listy wspaniałych zabytków. O niezwykłym charakterze miasta świadczy najlepiej wpisanie starego miasta na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Wypoczynek poza miastem

Dubrownik i jego okolice to nie tylko zabytki architektury. Okolica umożliwia również aktywny wypoczynek. Na turystów czekają kluby rybackie liczne korty tenisowe oraz centra nurkowe, w których można zdobyć pierwsze doświadczenia w nurkowaniu. Również narciarze wodni, amatorzy windsurfingu oraz żeglarze znajdą bez trudu ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu. W pobliżu miasta znajdują się również przyjazne urlopowiczom plaże. Położenie miasta umożliwia również odbywanie wycieczek alpinistycznych dzięki licznym przygotowanym ścieżką.

Prywatne zakwaterowanie w Dubrowniku

Chcąc jak najlepiej poznać klimat miasta i regionu warto skorzystać z oferty zakwaterowania proponowane przez osoby prywatne. Obecnie nie jesteśmy zdani na jazdę w ciemno i szukanie noclegu na miejscu, co może okazać się ryzykowne szczególnie w sezonie wakacyjnym. Internet umożliwia bezpieczną i pewną rezerwacja z paromiesięcznym wyprzedzeniem nawet bez znajomości języka chorwackiego. Jeśli chcemy zamieszkać w mieście to powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu tysiąca złotych za tygodniowy pobyt dwóch osób. Oferowane warunki zakwaterowania można określic, jako przyjemne, lecz nie luksusowe. Ceny w Dubrowniku nie odbiegają od średniej cen w Chorwacji. Decydując się na pobyt czteroosobowej rodziny w komfortowych warunkach powinniśmy być przygotowani na wydatek przekraczający dwa tysiące zł za tydzień pobytu. Właściciele kwater żądają od najemcy zabezpieczenia w postaci wpłacenia kaucji. W większości przypadków jest to kwota tysiąca euro płatna gotówką. Kaucja jest zwracana w dniu wyjazdu pod warunkiem, iż nie nastąpiły uszkodzenia w wynajmowanych pomieszczeniach.

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Sebastian Jągowski - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "Dubrownik, perła Dalmacji", "prywatne zakwaterowanie", "tanie noclegi w Dubrowniku"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje