Informator i Przewodnik po Chorwacji • Hotele Krk • Niezbędne Informacje • Dlaczego Wyspa Krka? • Ceny miejsc w hotelach • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS

Chorwacja Noclegi:

noclegi i zakwaterowanie Apartamenty na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Domki Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Hotele Na Chorwacji

Baska Voda hotele Baška Voda
Wyspa Brac hotele Brač
Brela hotele Brela
Wyspa Ciovo hotele Čiovo
Dubrownik hotele Dubrownik
Gradac hotele Gradac
Wyspa Hvar hotele Hvar
Wyspa Krk hotele Krk
Kukljica hotele Kukljica
Lumbarda hotele Lumbarda
Makarska hotele Makarska
Nin hotele Nin
Novi Vinodolski hotele Novi Vinodolski
Okrug Gornji hotele Okrug Gornji
Orebic hotele Orebić
Pisak hotele Pisak
Primosten hotele Primošten
Rogoznica hotele Rogoznica
Wyspa Vir hotele Vir
Zadar hotele Zadar


noclegi i zakwaterowanie Kempingi Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Kwatery prywatne na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Wille na Chorwacji


chorwacja
Hotele Krk - Wyspa Krka – Chorwacja

chorwacja

Gdzie zanocować i zamieszkać?

Na tej, dość często odwiedzanej przez turystów wyspie, istnieje dość dobrze wyposażona i przygotowana baza noclegowa. Można zatrzymać się między innymi w jednym z częściej odwiedzanych hoteli jakim jest Hotel Drazica. Jest to jeden z bardziej funkcjonalnych i najlepiej wyposażonych w nowoczesny sprzęt obiekt hotelowy na wyspie. Każdy z ponad 120 pokoi, posiada klimatyzację, balkon, dostęp do Internetu, telefon, TV SAT itp. Cena za 7 dniowy pobyt w obiekcie waha się między 738 – 1288 zł; 14 dniowy to koszt 2160-2480 zł.
Drugim obiektem o podobnym standardzie ale znajdującym się nad samym morzem jest Hotel Jadran. Obiekt posiada w przeważającej ilości pokoje klimatyzowane z balkonami. Hotel oferuje też liczne atrakcje i możliwości ciekawego spędzenia czasu wolnego. Cena za pobyt 7 dniowy to kwota między 708 – 1272zł; pobyt 14 dniowy to wydatek rzędu 1500-1800zł.

Wyspy chorwackie i ich urok.

Wybierając się na wypoczynek na Chorwację, warto zdecydować się na pobyt na jednej z wysp chorwackich. W sumie jest ich ponad 1180. Jedne z nich są całkiem małe i stanowią jedynie krótki przystanek dla turystów. Inne z kolei zachęcają do zatrzymania się na nich przez cały okres pobytu. Wyspy zachęcają licznymi zabytkami. Kuszą ogromnym zróżnicowaniem krajobrazowym. Zapraszają pięknem unikalnej przyrody. Drugą co do wielkości wyspą chorwacką jest Wyspa Krka – jednocześnie uznana za najpiękniejszą i największą wyspą na Morzu Adriatyckim. Pobyt na niej, może dostarczyć wielu ciekawych wrażeń i niezapomnianych doświadczeń.

Dlaczego Wyspa Krka?

Wyspa Krka jest miejscem szczególnym, gdyż pełniła ona szalenie ważną rolę dla dziejów Chorwacji. To właśnie na niej, znajdowało się najwięcej umocnień, murów i fortyfikacji obronnych. Po dziś dzień, na jej obszarze można znaleźć liczne ruiny tego typu budowli, które świadczą o tym, jaki charakter początkowo posiadała ta swego rodzaju twierdza chorwacka. To także na niej, odnaleziono pierwsze manuskrypty gładolicy, skąd zostały przewiezione do Watykanu i umieszczone w nim na stałe.


Główną atrakcją wyspy jest miasto Krk, w którym każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dla osób, lubiących gwar i dobrą zabawę, Krk ma wiele propozycji. Wieczór z przyjaciółmi i znajomymi można spędzić w jednej z wielu restauracji z typowymi lokalnymi potrawami a także owocami morza. Ponadto Krk zaprasza też do uroczych – mniej lub bardziej kameralnych piwnic winnych i ogródków piwnych. Miasto słynie też z licznych festiwali i imprez muzycznych, które mają miejsce głównie latem na przełomie lipca i sierpnia.


Na osoby, które cenią sobie spokój i prawdziwy relaks, czekają zarówno spokojne, niewielkie kafejki jak i liczne plaże. Do największej atrakcji należy plaża Dražica, na której nie brakuje specjalnie wydzielonych miejsc dla naturystów.
Osoby uwielbiające aktywny wypoczynek, także znajdą na wyspie coś w sam raz dla siebie. mają oni do swojej dyspozycji zarówno tradycyjne sporty wodne jak i lądowe np. gra w piłkę siatkową. Ponadto mogą oni poczuć nieco adrenaliny, decydując się na skoki ze spadochronem z urwistych gór. Osoby lubiące nieco bardziej spokojne sporty, mogą wybrać się na rejsy po Adriatyku.


Wyspa zaprasza też do obejrzenia licznych obiektów zabytkowych np. Stare Miasto z charakterystycznymi niewielkimi, wąskimi uliczkami  czy też Klasztor Benedyktynów i Franciszkanów.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Tamara Rosłoń - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "hotele Krk", "dlaczego Wyspa Krka?", "tanie noclegi w Chorwacji"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje