Informator i Przewodnik po Chorwacji • Hotele w Dubrowniku • Niezbędne Informacje • Przykłady hoteli • Wyszukiwarka wycieczek • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS

Chorwacja Noclegi:

noclegi i zakwaterowanie Apartamenty na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Domki Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Hotele Na Chorwacji

Baska Voda hotele Baška Voda
Wyspa Brac hotele Brač
Brela hotele Brela
Wyspa Ciovo hotele Čiovo
Dubrownik hotele Dubrownik
Gradac hotele Gradac
Wyspa Hvar hotele Hvar
Wyspa Krk hotele Krk
Kukljica hotele Kukljica
Lumbarda hotele Lumbarda
Makarska hotele Makarska
Nin hotele Nin
Novi Vinodolski hotele Novi Vinodolski
Okrug Gornji hotele Okrug Gornji
Orebic hotele Orebić
Pisak hotele Pisak
Primosten hotele Primošten
Rogoznica hotele Rogoznica
Wyspa Vir hotele Vir
Zadar hotele Zadar


noclegi i zakwaterowanie Kempingi Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Kwatery prywatne na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Wille na Chorwacji


chorwacja
Hotele Dubrownik
CHORWACJA WCZASY

chorwacja

 

Ciekawostki turystyczne w Dubrowniku

Dubrownik to średniowieczne miasto na skalistej wyspie. Miasto jest otoczone białymi, schodzącymi do morza murami obronnymi. W Dubrowniku jest bujna roślinność śródziemnomorska; gaje oliwne, drzewa figowe, migdałowe, cytrusowe, cyprysy, palmy, pinie, granaty, oleandry. W Dubrowniku jest łagodny klimat i słoneczna pogoda. Dubrownik to jedna z głównych atrakcji turystycznych Chorwacji. Turyści mogą podziwiać tam piękną architekturę. Dubrownik jest często nazywany klejnotem Chorwacji i perłą Adriatyku. Stare miasto Dubrownika zostało wpisane na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miasto jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, którzy chcą zwiedzić najstarsze zabytki z okresu średniowiecza. Jest tam XII-wieczna Katedra, arsenał oraz mury obronne, które otaczają stare miasto. W Dubrowniku można zobaczyć najstarszą, działającą w Europie aptekę, (działającą od 1317 roku). Dubrownik leży w malowniczej okolicy, w pobliżu kilku wysp, które też warto zobaczyć. Są to wyspy: Mljet, Lokrum, Elaphite. Piękne ulice Dubrownika zachowały swój unikalny, średniowieczny charakter. Budynki zostały wykonane z jasnego kamienia. Dubrownik przez wiele lat spełniał bardzo ważną rolę handlową ze względu na swój port.

Przykładowe hotele w Dubrowniku

Hotel Sumratin

Hotel jest położony w centrum miasta. W pobliżu jest lotnisko, parking publiczny, kort tenisowy, wypożyczalnia łodzi, teren do minigolfa. W okolicy istnieje możliwość nurkowania, wędkowania, żeglowania, surfowania, jazdy konnej. Dla turystów jest możliwość pływania łodzią. Cena za jedną noc w pokoju to 45 euro.

Hotel Ivka

Hotel znajduje się w centrum miasta. W pobliżu jest lotnisko, postój taksówek, stadion sportowy, basen ogólnodostępny, kort tenisowy. Cena za jedną noc w pokoju to 70 euro.

Hotel Dubrovnik

Hotel znajduje się w centrum miasta, w pobliżu dworca głównego, lotniska, postoju taksówek. Turyści mogą korzystać z wycieczek łodzią. Jest tam możliwość pływania na nartach wodnych. Cena za pokój na jedną noc to 95 euro. Hotel Kompas Hotel jest położony w centrum miasta. W pobliżu jest lotnisko, postój taksówek, kasyno, bilard, stadion, basen ogólnodostępny, kort tenisowy, wypożyczalnia rowerów, autobus i tramwaj. W pobliżu są szlaki turystyczne oraz dobre warunki do żeglowania, gry w siatkówkę plażową. Cena za pokój na jedną noc to 99 euro.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Agata Krawiec z Wrocławia - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "hotele w Dubrowniku", "przykładowe hotele", "tanie noclegi w Chorwacji"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje