Informator i Przewodnik po Chorwacji • Apartamenty Zadar - Chorwacja • Kierunek – Dalmacja • Gdzie zanocować? • Rzymskie pozostałości • Wakacje • Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS

Chorwacja Noclegi:

noclegi i zakwaterowanie Apartamenty na Chorwacji

Baska Voda apartamenty Baška Voda
Wyspa Brac apartamenty Brač
Brela apartamenty Brela
Wyspa Ciovo apartamenty Čiovo
Dubrownik apartamenty Dubrownik
Gradac apartamenty Gradac
Wyspa Hvar apartamenty Hvar
Wyspa Krk apartamenty Krk
Kukljica apartamenty Kukljica
Lumbarda apartamenty Lumbarda
Makarska apartamenty Makarska
Nin apartamenty Nin
Novi Vinodolski apartamenty Novi Vinodolski
Okrug Gornji apartamenty Okrug Gornji
Orebic apartamenty Orebić
Pisak apartamenty Pisak
Primosten apartamenty Primošten
Rogoznica apartamenty Rogoznica
Wyspa Vir apartamenty Vir
Zadar apartamenty Zadar

noclegi i zakwaterowanie Domki Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Hotele Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Kempingi Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Kwatery prywatne na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Wille na Chorwacji


chorwacja
Apartamenty Zadar - Chorwacja

chorwacja

Kierunek – Dalmacja.

Planując udane wakacje, warto zainteresować się tym, co ma do zaoferowania swoim gościom Chorwacja – jeden z częściej wybieranych przez Polaków kraj. Najpiękniejszą krainą Chorwacji jest natomiast Dalmacja, rozciągająca się między Zadarem aż po Dubrownik. To co przemawia za wyborem tego właśnie obszaru to przede wszystkim jego „uniwersalizm”. Otóż Dalmacja zaprasza zarówno turystów lubiących aktywne spędzanie czasu wolnego jak i osoby, które poszukują ciszy, spokoju i samotności. Dla pierwszej grupy turystów Dalmacja posiada liczne możliwości jak chociażby nurkowanie oraz kąpiele w ciepłym morzu; druga grupa ma do swojej dyspozycji liczne, odcięte od hałasu i gwaru zatoczki.

Zadar zaprasza.

Głównym centrum kulturalno – administracyjno – gospodarczym Dalmacji jest Zadar. To jedno z większych miast w tym rejonie Chorwacji. Panuje tu bardzo przyjazny dla turystów klimat, charakteryzujący się przede wszystkim ciepłym i suchym latem. Przez większość dni w roku zadarskie wybrzeże jest niemal całkowicie nasłonecznione. Średnia temperatura Adriatyku wynosi tu mniej więcej 22oC.

Największą atrakcją i niekwestionowaną chlubą Zadaru jest Stare Miasto, pośrodku którego znajduje się tak zwany Wielki Plac (pochodzący jeszcze z czasów Średniowiecza). Na jego obszarze znajdowała się niegdyś pokaźnych rozmiarów świątynia ku czci Jupitera, Minerwy i Junony. Po dziś dzień zachowały się jedynie jej ruiny. Na Placu znajduje się także godna obejrzenia rzymska kolumna. Mierzy ona 14 metrów wysokości, pełniła wówczas rolę pręgierza.

Zadar to także miejsce dość bogate w różnego rodzaju zabytkowe budowle. Warto więc zwrócić swoją uwagę między innymi na ratusz, pałace barokowe oraz liczne szczątki budowli rzymskich. Nie brak również zabytkowych budowli sakralnych jak chociażby klasztor Franciszkanów z XVI wieku.

Gdzie zanocować?

Przybywając do Zadaru należy zadbać o dużo wcześniejszą – mniej więcej z miesięcznym wyprzedzeniem – rezerwację miejsca noclegowego. Średni koszt za dzień dla jednej osoby to waha się w przedziale między 250 a 450 złotych polskich. Hotele trzy- i czterogwiazdkowe kuszą przede wszystkim nowoczesnymi, przestronnymi i wygodnymi klimatyzowanymi pokojami. Na obszarze niemal każdego hotelu, znajduje się między innymi basen i ogród. Goście chwalą sobie bardzo miłą obsługę a przy tym także fakt, iż dyrekcje obiektów, zadbały o to, by każda chwila wolna była wypełniona.

Najczęściej odwiedzane przez turystów hotele to: Falkensteiner Club Funimation Borik, Hotel Adriana oraz Hotel Bastion.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Tamara Rosłoń - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "kierunek – Dalmacja", "Zadar zaprasza", "gdzie zanocować?"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje