Informator i Przewodnik po Chorwacji • Apartamenty Gradac – Chorwacja • Gdzie można się zatrzymać? • Gradac zaprasza • Co warto zobaczyć? • Okiem historyka• Gdzie na Chorwację
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS

Chorwacja Noclegi:

noclegi i zakwaterowanie Apartamenty na Chorwacji

Baska Voda apartamenty Baška Voda
Wyspa Brac apartamenty Brač
Brela apartamenty Brela
Wyspa Ciovo apartamenty Čiovo
Dubrownik apartamenty Dubrownik
Gradac apartamenty Gradac
Wyspa Hvar apartamenty Hvar
Wyspa Krk apartamenty Krk
Kukljica apartamenty Kukljica
Lumbarda apartamenty Lumbarda
Makarska apartamenty Makarska
Nin apartamenty Nin
Novi Vinodolski apartamenty Novi Vinodolski
Okrug Gornji apartamenty Okrug Gornji
Orebic apartamenty Orebić
Pisak apartamenty Pisak
Primosten apartamenty Primošten
Rogoznica apartamenty Rogoznica
Wyspa Vir apartamenty Vir
Zadar apartamenty Zadar

noclegi i zakwaterowanie Domki Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Hotele Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Kempingi Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Kwatery prywatne na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Wille na Chorwacji


chorwacja
Apartamenty Gradac – Chorwacja

chorwacja

Gdzie można się zatrzymać?

Gradac jako typowa miejscowość turystyczna, posiada dla swoich gości dość dobrze przygotowaną i rozbudowaną bazę noclegowo – gastronomiczną. W jej skład wchodzą zarówno prywatne apartamentowce, których standard niewiele różni się od luksusowych, licznych hoteli czy pensjonatów i domów wczasowych.
Ceny jakie obowiązują wahają się w granicach między 119 a 390 złotych polskich. W cenę nierzadko wliczone są smaczne posiłki, przygotowywane i podawane wprost do pokojów hotelowych lub w przepięknie urządzonych lokalach mieszczących się w zamieszkiwanych obiektach.

Gradac zaprasza.

Wybierając się na udany wypoczynek wakacyjny, warto uwzględnić w swoich planach podróż do Chorwacji. Ten malowniczy i bardzo przyjazny dla turystów kraj, posiada wiele do zaoferowania. Nawet najbardziej wybredny gość, znajdzie coś dla siebie. Świetną propozycją, szczególnie dla osób uwielbiających wylegiwanie się na pięknych plażach – czyli wypoczynek mniej aktywny – może okazać się miejscowość Gradac. Jest to największe miasto znajdujące się na tak zwanej Makarskiej Riwierze.

Okiem historyka.

Gradac to typowa miejscowość wypoczynkowa, która rok rocznie gromadzi coraz większą liczbę zadowolonych turystów. Pierwsze, zachowane zapisy informują o początkach miejscowości datowanych na okres pierwszych Rzymian. Z tego też względu, nie dziwi fakt obecności ruin czy większych fragmentów budowli pochodzących właśnie z tych czasów. Najwcześniej wybudowany obiekt hotelarski w tej miejscowości, pochodzi z roku 1919.

Co warto zobaczyć?

Gradac to przede wszystkim, przepiękna i przestronna plaża – najdłuższa na całej Riwierze. Uwagę przyjezdnych przyciąga jednak nie tylko plaża, wraz z ciągnącym się wzdłuż niej pięknym, gęstym lasem sosnowym. Gradac to także dość imponujące gaje oliwne.


Na jego terenie, nie brakuje bezpiecznych i zacisznych przystani dla statków. Turyści mogą być więc świadkami powrotu rybaków ze swoimi zdobyczami. Ponadto Gradac ma dla swoich gości liczne atrakcje sportowe i rekreacyjne. Turyści mogą między innymi skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego do sportów wodnych. Mają też do swojej dyspozycji boiska do gry w piłkę plażową czy siatkową. Można też wybrać się na rejs po Adriatyku.
Gradac znany jest również z dość licznie usytuowanych na jego terenie, przyjemnych lokali gastronomicznych z lokalnymi przysmakami.


Miłośnicy kultury i sztuki, też znajdą coś dla siebie. W miejscowości znajdują się między innymi, warte obejrzenia: ruiny starej wieży z okresu średniowiecza, przepiękne dobrze zachowane kościoły z XVI wieku. wartym uwagi jest również zabytkowy cmentarz z XVIII wieku.

 

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Tamara Rosłoń - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "Gradac zaprasza", "Gradac – Chorwacja", "Gradac apartamenty"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje