Informator i Przewodnik po Chorwacji • Apartamenty Baska Voda - Chorwacja Baška Voda • Gdzie warto się zatrzymać? • Najciekawsze atrakcje turystyczne • Makarska Riviera •
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS

Chorwacja Noclegi:

noclegi i zakwaterowanie Apartamenty na Chorwacji

Baska Voda apartamenty Baška Voda
Wyspa Brac apartamenty Brač
Brela apartamenty Brela
Wyspa Ciovo apartamenty Čiovo
Dubrownik apartamenty Dubrownik
Gradac apartamenty Gradac
Wyspa Hvar apartamenty Hvar
Wyspa Krk apartamenty Krk
Kukljica apartamenty Kukljica
Lumbarda apartamenty Lumbarda
Makarska apartamenty Makarska
Nin apartamenty Nin
Novi Vinodolski apartamenty Novi Vinodolski
Okrug Gornji apartamenty Okrug Gornji
Orebic apartamenty Orebić
Pisak apartamenty Pisak
Primosten apartamenty Primošten
Rogoznica apartamenty Rogoznica
Wyspa Vir apartamenty Vir
Zadar apartamenty Zadar

noclegi i zakwaterowanie Domki Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Hotele Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Kempingi Na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Kwatery prywatne na Chorwacji
noclegi i zakwaterowanie Wille na Chorwacji


chorwacja
Apartamenty Baska Voda - Chorwacja Baška Voda

chorwacja

Gdzie warto się zatrzymać?

Na przybyłych turystów, oczekują wygodne prywatne apartamentowce. Są to dość nowoczesne budynki trzygwiazdkowe. Pokoje jakie mają do swojej dyspozycji goście to pomieszczenia jedno lub dwuosobowe. Średni koszt pobytu waha się w granicach między 48 a 153 Euro. Dodatkowe atrakcje jakie czekają na gości to między innymi: plac do gry w minigolfa, park dla dzieci, możliwość wynajęcia skutera oraz rowerów wodnych.
Prócz tego, goście mają też do swojej dyspozycji, luksusowe hotele. Są to obiekty czterogwiazdkowe. Przykładem jednym z wielu może być Hotel HORIZONT. Cena za dzień pobytu waha się – w zależności od ilości osób od 48 do 150 Euro. Na życzenie gościa, do pokoju wstawiane jest łóżeczko dla dziecka.

Okiem historyka

Baška Voda to typowa, malowniczo położona miejscowość wypoczynkowa. Jak podają źródła historyczne, okolica ta została zasiedlona już w czasach pierwszych Rzymian. Od XVIII wieku miejscowość ta zaczęła zaś funkcjonować jako typowa osada. Nie dziwi więc fakt, iż większość zabytków które zachowały się na tych terenach, pochodzi z okresu późnego baroku.
Pierwszy obiekt, w którym stworzono miejsca gościnne dla turystów pochodzi z 1936 roku.
Od czasów drugiej wojny światowej, w miejscowości pojawia się coraz więcej hoteli. Od tego też momentu Baška Voda, staje się jedną z większych i częściej odwiedzanych atrakcji turystycznych. Jej urok oraz niepowtarzalność docenia, każdy kto chociaż zdecydował się na odwiedzenie tego wyjątkowego zakątku chorwackiego.

Najciekawsze atrakcje turystyczne

Miejscowość ta zaprasza w swoje progi, zarówno miłośników kultury, historii, zabytków jak i prawdziwych miłośników i pasjonatów przyrody, dobrej zabawy i luksusu.

Symbolem tego miejsca, jest znajdujący się niemal w samym centrum bałkański kościół Świętego Mikołaja z 1889 roku. Ta przepiękna cerkiew przyciąga wzrok niemal każdym swoim elementem. Uwagę zwracają zarówno charakterystyczne dla tego typu budowli sakralnych obramowanie dzwonów jak i całkiem osobno stojąca wieża. Wnętrze cerkwi zachwyca niebywałą estetyką i prostotą jednocześnie.
Innym, równie ciekawym zabytkiem jest barokowy kościół św. Wawrzyńca. Datę jego powstania określa się na 1750 rok.
Będąc na terenie Baška Voda nie można nie odwiedzić też, znajdującego się przy ulicy Balto bardzo ciekawego muzeum archeologicznego.
Jednakże nie są to jedyne atrakcje jakie czekają na turystę. Otóż, Baška Voda to także przepiękna, piaszczysta i wąska plaża, wzdłuż której ciągnie się las sosnowy z dobrze oznakowanymi szlakami pieszymi. W czasie sezonu, plaża należy do jednego z bardziej obleganych miejsc, dlatego też każdy kto marzy o chwili wypoczynku na niej, powinien jak najwcześniej rano zaplanować wyjście na plażę. Im później zapadnie decyzja, tym mniejsze szanse na znalezienie wolnej przestrzeni.

Jeśli na wakacje to tylko do Chorwacji

Osoby poszukujące ciekawego i atrakcyjnego miejsca na wakacyjny wypoczynek, powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na malowniczą i piękną Chorwację. Jednym ze szczególnie polecanych turystom, godnych zwiedzenia miejsc w Chorwacji jest Baška Voda znajdująca się na tak zwanej Makarskiej Riwierze.

 

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Tamara Rosłoń - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "Chorwacja Baška Voda", "okiem historyka", "atrakcje turystyczne"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje