Informator i Przewodnik po Chorwacji • Chorwacja - dojazd z Polski • Wyposażenie auta • Zasady ruchu drogowego obowiazujące w Chorwacji • Kontakt z policja drogową - czy negocjować?
Wakacje Chorwacja


ADVERTISEMENTS
iqoption.pl - bonus demo opcje binary
iqoption .pl - program partnerski


chorwacja
Chorwacja dojazd z Polski

chorwacja

Turyści wybierający wakacje w Chorwacji coraz częściej decydują się na podróż samochodem. Rozwiązanie takie daje znaczną swobodę zarówno w planowaniu podróży jak i w czasie pobytu w Chorwacji. W czasie samej podróży w zależności od wybranej trasy mamy możliwość zwiedzenia kilku atrakcyjnych turystycznie miast takich jak Wiedeń czy Praga. Stosunkowo najszybsza trasa prowadzi przez Brno, z którego kierujemy się na Wiedeń. Następnie zmierzamy w kierunku Grazu i Mariboru. Z stąd pozostaje już dotrzeć do obwodnicy Zagrzebia, z której kierujemy się do punktu docelowego. Niezależnie od wybranej trasy przejazd do Chorwacji należy rozłożyć na dwa dni. Pokonanie trasy jednym skokiem wymaga, co najmniej dwóch zmieniających się kierowców oraz maksymalnego korzystania z autostrad i dróg ekspresowych, które za wyjątkiem Niemiec są płatne.

Wyposażenie auta.

Niezależnie od wybranej trasy przejazdu samochód powinien obowiązkowo posiadać z tyłu nalepkę „PL”. Wyposażenie pojazdu powinno być zgodne z ustaleniami Międzynarodowej Konwencji Wiedeńskiej, co praktycznie ogranicza się do spełnienia wymogów polskiego prawa. Wyposażenie samochodu ma być zgodnie z postanowieniami Konwencji Wiedeńskiej z 1968r, co w praktyce oznacza, że mamy mieć to, czego wymagają Polskie przepisy. Mandat nałożony za granicą za brak apteczki albo zapasowych żarówek jest nieważny. Wskazanym jest wyposażenie samochodu nie tylko w apteczkę, lecz również w zapasowy komplet żarówek. W szczególności brak zapasowych żarówek może przysporzyć mam kłopotów w kontaktach z policją na przykład w Chorwacji. Prawdą jest, iż wyposażenia takiego nie wymaga wspomniana konwencja jednakże spory z lokalnymi stróżami prawa mogą zacznie popsuć urlop.

Zasady ruchu drogowego

Ograniczenia prędkości na pokonywanych trasach są równe przepisom polskim. Zaleca się jednak kierowcą, aby stosowali się do nich znacznie dokładniej niż w ojczyźnie z powodu szczególnego uczulenia stróżów prawa na przejawy fantazji kierowców. Popularne w Polsce wymuszenie pierwszeństwa przejazdu czy wyprzedzanie na trzeciego może w Chorwacji uszczuplić nasz portfel o 1000zł. W szczególności boleśnie może zakończyć się zbyt szybkie podróżowanie po terenie zabudowanym, w skrajnych przypadkach wspomożemy chorwackie państwo sumą dochodzącą do 7tys złotych. Absolutnie odradza się wszelkie próby popularnego u nas „negocjowania wysokości mandatu”. Z całą pewnością pogorszy to jedynie nasze położenie.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Sebastian Jągowski - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "Chorwacja - dojazd z Polski", "wybór trasy", "wyposażenie auta"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje