Przykładowe ceny w Chorwacji • Waluta w Chorwacji • Ceny w restauracjach • Warto kupować w Chorwacji • Alkohol, jedzenie, restauracje i inne • Koszty • Gdzie wymienić walutę
Wakacje Chorwacja
chorwacja
Ceny na Chorwacji - alkohol, jedzenie, restauracje i inne

chorwacja

 

VIDEO CROATIAPodstawowe informacje

Chorwacja stała się popularnym miejscem turystycznym. Polacy chętnie wybierają się tam na urlopy – nawet kilkudniowe. Nic dziwnego – państwo to zapewnia naprawdę ciekawą gamę atrakcji turystycznych – dostęp do czystych plaż, możliwość nurkowania, windsurfingu. Utworzone zostały również szkółki wymienionych sportów wodnych – tak, aby nawet początkujący turyści mogli z powodzeniem rozpocząć uprawianie nowych dziedzin sportu.

Waluta w Chorwacji

Obowiązująca waluta w Chorwacji to Kuna (HRK). Za około 60 groszy polskich kupimy 1 Kunę, chociaż cena ta waha się, w zależności od mocy złotówki i HRK. Odpoiednikiem polskich groszy jest Lipa (1 Kuna odpowiada 100 Lipa). Walutę tą otrzymamy w większości kantorów zlokalizowanych w Polsce i Europie – nie powinniśmy mieć problemu z otrzymaniem potrzebnych nominałów.

Przykładowe ceny w Chorwacji – podstawowe artykuły

Chociaż opłaty za wiele artykułów wahają sie znacznie – w zależności od sklepu, restauracji oraz miejscowości (kurorty turystyczne oferują wyższe ceny niż miasteczka położone wewnątrz lądu – rzadziej odwiedzane przez turystów). Koszt kawy z mlekiem na stacji benzynowej lub restauracji to około 10 Kun, herbata natomiast kosztuje 6 HRK. W porównaniu do polskich cen, w Chorwacji droga jest woda butelkowana. Półtora litra kosztuje około 5 Kun, chociaż można znaleźć również tańsze oferty. Oczywiście, na większe zakupy warto udać się do marketów a nie malutkich sklepów – w ten sposób uda nam się zaoszczędzić naprawdę sporo gotówki.

Ceny w restauracjach

Stołowanie się w restauracjach jest drogie. Za średni obiad dla 2 osób zapłacimy nawet 100zł po przeliczeniu waluty. O wiele korzystniej jest kupić ryby od lokalnych rybaków i usmażyć je w zaciszu naszego pensjonatu. Jeśli jednak koniecznie chcemy zjeść na mieście, nie wybierajmy lokali położonych nad samym morzem – tam ceny są najwyższe. Wgłąb lądu cena spada, a obiad kupić można nawet w podobnej do Polski cenie.

Co warto kupować w Chorwacji?

Chociaż kosztowna, chorwacka oliwa z oliwek smakuje zupełnie inaczej niż ta, którą możemy kupić w Polsce. Jej koszt wynosi od 60 do nawet 100 Kun za litr, jednak jest warta swojej ceny. Nawet łyżeczka dodana do potrawy wzbogaca jej smak i przypomni nam beztroski czas urlopu w Chorwacji.

 

Chorwacja-artykuł-copyscape

Autor: Anna Prabucka - Prawa do artykułu należą do chorwacjawczasy.com


SUPER WYSZUKIWARKA ZOPTYMALIZOWANA POD SŁOWA:
WAKACJE, TURYSTYKA, WCZASY CHORWACJA

Wszystkie informacje o wczasach w Chorwacji znajdziesz przez naszą wyszukiwarkę. Ta specjalna chorwacka wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć informacje na temat wakacji w Chorwacji. Wpisz na przykład "Ceny na Chorwacji", "Podstawowe artykuły", "Co warto kupować w Chorwacji?"


200 złotych na wakacje

Bookmark and Share

Nowe oferty Last Minute. Twój E-Mail:


LINKI SPONSOROWANE
NIEZBĘDNIK TURYSTY - Chorwacja
:: Partnerzy

200 złotych na wakacje